YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Açlık grevinde 'yemek eziyeti'
Açlık grevinde 'yemek eziyeti'
04 Mart 2013 10:01
İsrail hapishanelerindeki açlık grevinde olan Filistinli mahkumların önüne yemek koyarak grevlerini bozdurmaya çalıştıkları iddia edildi.

İsrail Keblan Hastanesi'ndeki gardiyan ve hemşirelerin açlık grevi yapan tutuklu Samir el-İsavi'nin önüne süt ve konserveler koyarak grevini bozdurmaya çalıştıkları ileri sürüldü.

Filistin Esirler Kulübü Hukuk Birimi Başkanı Cevad Bulis yaptığı yazılı açıklamada, İsavi'nin önüne süt ve konserveler koyulduğunu, defalarca kaldırılmasını istemesine rağmen talebine kulak asılmadığını belirtti.

İsavi'nin bu tür muamelerle zayıf düşürülerek baştan çıkarılmaya çalışıldığını ifade eden Bulis, Filistinli tutuklunun kararlılıkla başladığı açlık grevine saygı gösterilmesini talep etti.

Bulis, doktorların kalbinde rahatsızlık olduğunu tespit ettikleri İsavi'nin Ramle hapishanesi kliniğinden Keblan Hastanesi'ne nakledildiğini sözlerine ekledi.

İsavi, İsrail ile imzalanan ''esir takası'' anlaşmasında serbest bırakılmasının ardından yeniden tutuklanışını protesto etmek için 225 gündür açlık grevi yapıyor.
 

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler