YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Acılı baba bekleyişte...
Acılı baba bekleyişte...
15 Mart 2012 18:21
Oğlumun sağlıklı bir şekilde Türkiye'ye teslim edilmesini bekliyoruz...

Suriye'de kendilerine ulaşılamayan gazetecilerden Gerçek Hayat dergisinin Ortadoğu temsilcisi Adem Özköse'nin babası Mustafa Özköse, ''Oğlum Ortadoğu'yu çok iyi bilen bir insandı. Daha önce de gazeteci olarak Mavi Marmara gemisi ile Filistin'e gitmişti, Afganistan'da da yaralanmıştı'' dedi.

Samsun'un Çarşamba ilçesindeki Sarıcalı Mahallesi Hasanlı Camisi imam hatibi baba Özköse, oğlunun kaybolduğunun kendisine önce söylenmediğini belirterek, ''Beni arayanlara evdekiler hasta olduğumu söyleyip benimle görüştürmediler. Ancak gece gelen telefonla durumu anladım. Eşim de rahatsızlandı, hastaneye götürdük ancak şimdi iyi. Allah'ın takdiri bu şekildeymiş. Kayıp olduğu süreci televizyonlardan ve gazetelerden takip ettik. Ancak bugün bulunduğunu öğrendik'' diye konuştu.

Milletvekillerinin de durumla çok yakından ilgilendiklerini anlatan Özköse, şöyle devam etti:

''Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu olsun, Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç olsun, bölge milletvekillerimiz olsun sürekli arayarak ya da danışmanları vasıtasıyla durumla ilgili bilgiler verdiler ve oğlumun bulunup sağ salim Türkiye'ye getirileceğini söyleyerek yüreğimize su serptiler. Başbakanımıza ilgisinden dolayı çok teşekkür ederiz, konuyla çok yakından ilgilenen tüm devlet büyüklerimize minnettarız.''

Mustafa Özköse, bir baba olarak üzüldüğünü dile getirerek, şunları kaydetti:

''Oğlum Ortadoğu'yu çok iyi bilen bir insandı. Daha önce de gazeteci olarak Mavi Marmara gemisi ile Filistin'e gitmişti, Afganistan'da da yaralanmıştı. Suriye'de 5 yıl kaldı, iyi bildiği bir bölgeydi. Orada da çok tanınıyordu. Kameraman Hamit Coşkun'un da yaralandığını duydum, ona da Allah'tan acil şifalar diliyorum. Şimdi oğlumun sağlıklı bir şekilde Türkiye'ye teslim edilmesini bekliyoruz.'' (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler