YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'nin yeni ayak oyunu: Ateşkes!
ABD'nin yeni ayak oyunu: Ateşkes!
31 Ağustos 2016 11:06
Terör örgütü PYD/PKK'ya her fırsatta desteğini açıklayan ABD, Türkiye'nin 'Fırat Kalkanı' harekatındaki başarısını boşa çıkarmak için ayak oyunlarına başladı. 'Türkiye ile PYD arasında ateşkes anlaşması yapıldığı' iddiasını yaymaya başladı.

Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak ve Cerablus bölgesindeki terör unsurlarını temizlemek için başlattığı 'Fırat Kalkanı Harekatı' bir haftasını dolduruyor. TSK'nın desteğiyle ilerleyen Özgür Suriye Ordusu, şu ana kadar terör örgütleri DAEŞ ve PYD/PKK'nın elinden 38 köyü kurtardı.
ABD tedirgin oldu

Türkiye'nin Suriye topraklarında DAEŞ ve Fırat'ın doğusundaki terör örgütleri PKK-PYD'ye yönelik başarılı operasyonları ABD'yi tedirgin etti. TSK'nın Özgür Suriye Ordusu ile kaydettiği ilerlemeyi boşa düşürmeye çalışan ABD şimdi de kamuoyu üzerinden ile Türkiye ile PYD arasında ateşkes anlaşması yapıldığını duyurmaya başladı.

AFP'den 'ateşkes' iddiası

PKK'nın Suriye'deki koluna kalkan olan ABD, PYD'yi resmi bir muhatap olarak gördüğü sözde açıklamayı ise Fransız haber ajansı AFP üzerinden yaptı.

AFP, ABD Merkez Komutanlık Sözcüsü Albay John Thomas'ın "Türkiye ve Kürt gruplar Suriye'de çatışmayı durdurmayı kabul etti" dediğini iddia etti. Thomas'ın, "Taraflar DAEŞ'e karşı odaklanacak" sözlerini aktaran AFP, anlaşmanın birkaç günlük olduğunu öne sürdü.

Operasyona ortak olma çabası

Suriye'de PYD'ye verdiği destek sorgulanan ABD'nin 'ateşkes' perdelemesiyle Türkiye'nin DAEŞ'i başarıyla püskürttüğü operasyona ortak olma girişiminde bulunduğu da belirtiliyor.

İNSANDAN MAMÜL HER OLUŞUM
 // KASTAMONULU
ADAM DALBACAK OLUNCA DEVLETİDE KURUMLARIDA DAL-RAK OLUYOR FIRSATINI BULUP DÜŞÜRDÜĞÜNDE 2 PUANI ALACAKSIN AFFTEMEYECEKSİN ABD MİNDERDE YÜZÜNKOYUN YATIYOR !!!...
31 Ağustos 2016 Çarşamba 13:59
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler