YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'nin yaptırımlarına İran'dan sert misilleme
ABD'nin yaptırımlarına İran'dan sert misilleme
13 Ağustos 2017 15:10
ABD'nin yaptırımlarına karşı atağa geçen İran, kendi füze programını geliştirecek yasa tasarısını parlamentoda onayladı.

İran meclisinin ABD’nin yaptırımlarına yanıt olarak kendi füze programının geliştirilmesi için 520 milyon dolarlık bir kaynağın ayrılması ile ilgili yasa tasarısını onayladığı açıklandı.

"ABD BİLMELİDİR Kİ BU İLK ADIM"

Fransız haber ajansı AFP'nin aktardığına göre, İran Meclis Sözcüsü Ali Laricani'nin konuyla ilgili açıklamalarına yer verildi. "Amerikalılar bilmelidir ki bu bizim ilk adımımızdı" diyen Laricani, bugün onaylanan yasa tasarısının "ABD'nin bölgedeki terörist ve maceraperest eylemlerine karşı koymaya" yönelik olduğunu aktardı.

ABD'NİN YAPTIRIM KARARI

Daha önce ABD yönetiminin, İranlı 18 kişi ve kuruluşa Tahran'ın balistik füze programına destek verdiği gerekçesiyle yeni yaptırım uygulama kararı aldığı açıklanmıştı.

İRAN'IN MİSİLLEMESİ

Tahran ise Washington'un yaptırımlarını kınayarak, ABD'li kişilere ve şirketlere karşı yaptırım uygulayacağını duyurmuştu.

Etiketler: , ,
 // bascavus
Vallahi iran devleti ayıp etmiş nükleer program uygulamak size yakışır bü ancak amerikan devletine yakışır dünyada sadece onlar kullanarak bilir...
13 Ağustos 2017 16:31
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler