YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'nin petrolü de terör örgütü PYD'den...
Terör örgütü PYD'den ayrılarak, güvenlik güçlerine teslim olan bir örgüt üyesi ifadesinde örgütün, rejim ve IŞİD'in kontrolündeki petrol rafinerilerinin ele geçirilmesiyle ABD şirketlerine petrol satışı yaptığını açıkladı.
ABD'nin petrolü de terör örgütü PYD'den...
08 Eylül 2016 / 22:00 Güncelleme: 08 Eylül 2016 / 22:01

Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'den kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan örgüt üyesi, PYD'nin ABD'li şirketlere petrol satışı gerçekleştirdiğini açıkladı.

İşye PYD'li itirafçının o ifadeleri:

ABD ŞİRKETLERİNE PETROL SATIŞI YAPILIYOR!

İ.B, ifadesinde, "Daha önce Esad rejimi ve IŞİD terör örgütü kontrolünde bulunan petrol rafinerilerinin ele geçirilmesiyle ABD şirketlerine petrol satışı yapıldığı, elde edilen gelirlerin büyük çoğunluğunun İsviçre bankalarına aktarıldığı, üst düzey yöneticiler arasında mevcut olan para ilgili bankalardan çekilirse İsviçre bankalarının iflas edeceğinden bahsedilmekteydi. 

Sözde Rojava bölgesinin uluslarası alanda resmi bir statü kazanması halinde kontrollerinde bulunan petrol kuyularından diğer ülkelere de yüklü miktarda satış yapılacağından bahsediyorlardı. 

İran, Irak ve Türkiye'deki büyük şirketlerden tehdit ve şantaj yoluyla vergilendirme adı altında yüksek meblağlarda nakit para alındığını duydum." dedi.

50 BİN TON SİLAH VE MÜHİMMAT DESTEĞİ YAPMIŞLAR

PYD'le Batı'lı ülkelerin yardımda bulunduğunu ifade eden İ.B, "Rojava bölgesinin ana cephanelik deposu Suriye/Derik/Karaçok bölgesinde bulunmaktadır. 

Son olarak bu ana cephane deposuna PKK/PYD terör örgütü tarafından Şedadi ve Hol hamlelerinde ABD, İngiltere, Fransa, Kanada, Almanya ve İtalya gibi ülkelerden uçaklarla 50 bin ton silah ve mühimmat sevkiyatı yapıldığını biliyorum. 

Bu ana cephanelikte muhafaza edilen silah ve mühimmatlarda yoğunlukla Münbiç bölgesinde hamle olması nedeniyle oraya kaydırılıyordu." şeklinde konuştu.

"Örgüt koalisyon güçleri tarafından mali, lojistik, silah ve mühimmat konularında destekleniyordu" diyen İ.B, sınır bölgesinde faaliyet gösteren kaçakçılardan elde edilen gelirler ve vergilendirme adı altında toplanan paranın en önemli finansal gelir kaynağını oluşturduğunu vurguladı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler