YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'nin kuklası İbadi geri vites yaptı
Irak Başbakanı, Türkiye başta olmak üzere tüm komşularla barış içinde yaşamak istediklerini söyledi.
ABD'nin kuklası İbadi geri vites yaptı
14 Ekim 2016 / 20:19 Güncelleme: 15 Ekim 2016 / 08:01

Irak Başbakanı Haydar el İbadi, lentteki güvenlik güçleri ve Haşdi Şabi (Şii milis gücü) komutanlarıyla bir süre görüştükten sonra Kerkük Valisi Necmeddin Kerim ile bir araya geldi. İbadi, daha sonra basın toplantısı düzenledi.

DAEŞ'İN ORTADAN KALDIRILMASI

Irak ordusuna bağlı güvenlik güçlerinin Musul'u kurtarma operasyonuna çok yakın olduğunu belirten Haydar el İbadi, "Irak'ta DEAŞ'ın ortadan kaldırılmasının son sürecine girildi." dedi.

TÜRKİYE BAŞTA OLMAK ÜZERE..

DEAŞ'ın elinde tuttuğu Havice ilçesinin geri alınması için de tüm hazırlıkların yapıldığını kaydeden İbadi, ilçenin en kısa sürede kurtarılacağını aktardı.

Irak olarak bölgedeki ülkelerle iyi ilişkiler kurmak istediklerini de dile getiren Başbakan İbadi, "Türkiye başta olmak üzere tüm komşu ülkelerle barış içinde yaşamak istiyoruz. Kimsenin topraklarında gözümüz yok." diye konuştu.

DEAŞ'ın yurt dışından gelip kentleri işgal ettiğini dile getiren Haydar el İbadi, "Halkımızı öldürdü. Çok tuhaf bir durum ortada, DEAŞ'ın sonuna gelindiği bir dönemde neden operasyona katılmakta ısrar ediyorlar? DEAŞ ilk ortaya çıkıp halkımızı öldürmeye başladığı zaman neden gelip yardımda bulunmadınız?" sorusunu yöneltti.

 // fuat
İçine Rubin Soros Richardune Bass kaçmış insanlarda görülen ortak özellik çarkçılık...
15 Ekim 2016 12:02
 // Cem Güngör
Obama'nın arkasından koşup elini sıkıcam diye uğraşırken Sünnilerle şeyleri birbirine düşürmemeye dikkat et önce sen şerefsiz kukla Amerikalılar karılarına kızlarına hızına geçerken Türk askeri her zaman seni korudu...
15 Ekim 2016 09:59
salak
 // UGUR MUS
önce sen emir almamayı öğren,seni katleden kim onu öğren senra barış iste,islam dünyasında senin gibi ağzı lağım kokan bir yığın şerefsiz var,fifi de bunlardan biri...
15 Ekim 2016 Cumartesi 09:34
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler