YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'nin kirli planı ortaya çıktı! İşte o harita
ABD’liler, Suriye’yi parçalayıp ülkenin kuzeyini PKK'ya veren korsan bir harita çizdi. Pentagon'un haritasında Fırat Kalkanı harekatı ile kurtarılan bölgelerden sözde ‘Şahba Kantonu’ diye bahsedilmesi dikkat çekti.
ABD'nin kirli planı ortaya çıktı! İşte o harita
13 Ağustos 2017 / 11:35 Güncelleme: 13 Ağustos 2017 / 11:45

Suriye’de terör örgütü PKK/PYD elebaşılarından oluşan heyetle Haseke ve Rakka’da biraraya gelen Amerikalılar, PKK federalizmine son şeklini verdi. Haseke-Rimeylan ve Rakka-Ayn İsa’da 27-28 Temmuz’da yapılan toplantılarda, ülkeyi parçalayıp kuzey bölgeyi tamamen teröristlere teslim eden harita konuşuldu. CIA-PKK temasında, 3 bölge ve 6 kantondan oluşan terör devletinin sınırları çizildi. Türkiye’yi güneyden tamamıyla kuşatan haritada, Mehmetçik ve Özgür Suriye Ordusu’nca DEAŞ’tan temizlenen Fırat Kalkanı Harekât bölgesi de PKK’ya aitmiş gibi gösterildi.

'ŞAHBA KANTONU'

Irak’ın Yarubiye sınırından Hatay’ın dibi olan Afrin’e kadar tüm bölgeyi 6 kantona bölen ABD-PKK karma heyeti, bugüne kadar aleni olarak dillendirilmeyen bölünmüş Suriye gerçeğini, son haritayla birlikte somut şekilde resmetmiş oldu. PKK terör devletinin ilanı niteliği taşıyan ısmarlama haritada, TSK-ÖSO ortaklığıyla kurtarılan bölgelerden sözde ‘Şahba Kantonu’ diye bahsedilmesi dikkat çekti. Terör örgütüne son 2 ayda 1100’ü aşkın TIR dolusu cephane gönderen Pentagon’un bunu neden yaptığı da daha iyi anlaşılmış oldu. Fırat Kalkanı bölgesine batıda Afrin’den, doğuda da Ayn el-Arab’dan saldırı hazırlığı yapan örgütün ilk hedefi Mehmetçik ve muhalifler.

İDLİB'E BOMBA YAĞDIRACAK

Türkiye’nin Suriye ile bağlarını tamamen kesmek için ABD’nin oluşturmaya çalıştığı terör koridoru planına göre Fırat Kalkanı bölgesinin PKK unsurlarınca ele geçirilmesi gerekiyor. Kirli planın gerçekleşmesi için hayati öneme haiz diğer hedef ise, muhaliflerin elindeki İdlib. Çünkü Afrin-Kobani sözde kantonlarını birleştirmeyi hedefleyen örgütün Akdeniz’e ulaşabilmesi için İdlib’i de işgal etmesi gerekiyor. Bu doğrultuda daha önce DEAŞ bahanesiyle Suriye kuzeyini PKK’ya teslim eden Pentagon, İdlib’i de işgal edip örgüte vermek için çalışmalara hız verdi. Bu sefer bahane ise ‘el-Kaide’. 2 milyonu aşkın sığınmacının yaşadığı İdlib’de Müslümanların üzerine bomba yağdırmaya hazırlanan ABD, bir yandan da Türkiye-Rusya-İran arasındaki Astana sürecini baltalamak istiyor.

ABD İMZALI

Suriye kuzeyinde terör örgütü PKK’ya ‘Rojava’ adıyla korsan devlet kurduran ABD, siyaset, bürokrasi, ekonomi ve diplomasi alanında görevlendirdiği uzmanlarla teröristlere her türlü desteği veriyor. Kuzeyde kurulan korsan devletin altyapısı tüm yönleriyle ABD eliyle oluşturuluyor. Irak’ın Yarubiye sınır kapısından başlayarak Amudiye, Dirbesiye, Kamışlı, Tel Abyad, Ayn el-Arap ve Afrin’e uzanan 6 kantonlu federal korsan yapı, yer yer 35-40 kilometrelik derinliğe sahip. İdlib’in Türkiye ile bütün bağlantısını kesen plana göre, örgütün Afrin-İdlib-Türkmendağı üzerinden Akdeniz’e uzandığı görülüyor. Ülkenin kalan kısımlarını da kantonlara ve eyaletlere ayıran haritadaki diğer bölgeler şu şekilde: İdlib Kantonu, Halep Kantonu, Hama Eyaleti, Deyr Zor Eyaleti, Humus Eyaleti, Şam Eyaleti, Dera Eyaleti, Süveyda Eyaleti, Lazkiye Eyaleti ve Tartus Eyaleti.

fft16_mf9669377.jpeg

Etiketler: , , ,
,
 // Fyy
Abd bu pacavra haritaya pkk ve pyd'yi sarar rulo yapar munasip bi sekilde iade ederiz soysuz bizanslılar...
13 Ağustos 2017 23:55
 // Atakan
Amerika dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olabilir.Amerika orayı burayı parçalamaya çalışırken kendisi parçalanma riskiyle karşı karşıya.Amerikada eski kantonların bayrakları hortlamaya başlamış.Eğer camdan bir eviniz varsa başkasının evine taş atmayın sözü boşa söylenmemiş.Dünya kimseye kalmamış ki sana kalsın amerika....
13 Ağustos 2017 21:11
Bilmeyenler için Sakarya Meydan Muharebesi!
 // Ahmet Y.
Sınırı sınır içinde nöbet tutarak, sadece savunma yaparak düşmanı karşılamanın ne demek olduğunu anlamanız için, ,ster buradan okuyun, ister dinleyin. Ama mutlaka 2 sinden birini yapın. Ben burada ki bazı kardeşlerim gibi, samimiyetine inandığım kişileri, hainlikle suçlamayı kendime zül sayarım. https://www.seslimakale.com/videodetay/bi-simit--biz-burada-savasacagiz-16024 ...
13 Ağustos 2017 Pazar 19:54
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler