YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'nin fiyakası iyice bozuldu
Dünyada yaşanan terör olaylarının baş sorumlusu olan ABD'nin imajı yerle bir oldu. 15 Temmuz'daki başarısız darbe girişiminin ve Suriye Harekatı'nın ardından karizması çizilen Obama Çin'deki zirvede de büyük hayal kırıklıkları yaşadı.
ABD'nin fiyakası iyice bozuldu
06 Eylül 2016 / 11:40 Güncelleme: 06 Eylül 2016 / 12:51

G20 zirvesi ABD Başkanı Barack Obama için pek parlak geçmedi.

İlk olarak Çin'de düşük seviyede karşılanan ve yoluna halı bile serilmeyen Obama için bu karşılama kötü geçecek zirvenin de bir yansımasıydı.

Zirvede etkisiz bir görüntü çizen Obama çoğu zaman görüşmelerin dışında kaldı. 

15 Temmuz başarısız darbe girişimi ve Fırat Kalkanı Harekatı sonrasında imajı yerle bir olan Obama, Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin küfürlü cevabıyla da adeta şamar oğlanına döndü. 

İLK ŞOKU KARŞILAMADA YAŞADI

ABD Başkanı Obama, G20 zirvesi için geldiği Çin'de, diğer liderler gibi Dışişleri Bakanı tarafından değil, daha alt seviyede bir yetkili tarafından karşılandı.

Ayrıca uçağın önüne protokol gereği kırmızı halı da serilmedi.. ABD Kamuoyu bunu Çin tarafından aşağılanma olarak gördü.

Amerikan ve İngiliz basını, Çinli yetkililerin kasten ABD Başkanı’nı bu şekilde karşıladıklarını yazdı.

TÜRKİYE'NİN SURİYE HAMLESİ ABD'Yİ ETKİSİZLEŞTİRDİ

İsrail'de yayın yapan Jerusalem Post gazetesi, Türkiye’nin “Fırat Kalkanı” operasyonu için “ABD’nin bölgedeki azalan güç ve nüfuzunu bir kez daha ortaya koymasıdır” yorumunu yaptı.

JPost’a konuşan İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi eski Başkan Yardımcısı Eran Lerman, Türkiye’nin Kürtlere yönelik harekete geçmesini “ABD’nin bölgedeki stratejik ağırlığının azaldığının yeni bir kanıtı” olarak niteledirdi..

Son olarak, Laos'ta düzenlenecek ASEAN zirvesi öncesi Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte'nin Obama’ya ağzını bozması ABD’nin artık şamar oğlanına döneceğinin işaretleri olarak okunmaya başladı..

OBAMA'YA ÖYLE BİR KÜFÜR ETTİ Kİ...

ABD, Hindistan, Çin, Japonya, Endonezya ve Malezya gibi ülkelerin liderlerinin katılacağı Güneydoğu Asya Ülkeler Birliği 2016 Liderler Zirvesi'ne katılmak için Laos'a giderken uçakta gazetecilerin sorularına cevap veren Duterte, ABD Başkanı Barack Obama için çok ağır ifadeler kullandı. Duterte, Obama için 'son of whore', 'fahişenin oğlu- sürtüğün oğlu' ifadesini kullandı.

Çin'in Hangzhou şehrinde gerçekleşen G20 zirvesinde oturum aralarında Filipinler ile ilgili görüş bildiren Obama, Washington yönetiminin Filipinler için uyuşturucu ticaretinini önemli bir sorun olduğunun farkında olduklarını söyledi.

"Ancak uyuşturucu kaçakçılarıyla mücadele konusunda Duterte hükümetinin uyguladığı politika konusunda kaygılarımız var" diyen Obama "Uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadelenin nasıl yapılacağı konusu hepimiz için ciddi bir şeydir. Bunu doğru şekilde yapmak gerekir" demişti.

Obama'nın sözleri kendisine hatırlatılan Duterte,"Kimsenin benim davranışlarımı gözlemlemesi umurumda değil. (Obama için) Bana saygılı ol sürtüğün oğlu. Bana sorular ve ifadeler göndermeyin. O forumda size lanet edeceğim" dedi.

"İnsan hakları konusunda Obama'dan laf dinlemeyeceğini' söyleyen Duterte, ABD'li başkana hakaret etti. Obama'nın soru sorduğu durumda 'domuzlar gibi çamurda yuvarlanacaklarını' söyledi.

Filipinler lideri Duterte, uyuşturucu ticaretine karşı giriştiği savaşta "yasal sınırlar içerisinde" kaldığını iddia ederek, "Çocuk mu öldürdüm? Esad ya da diğer idiotlar gibi bomba mı attım?" diyerek kendini savundu.

opbn.jpg

UNUTTUNUZ...
 // ARSLAN
Bizler Osmanlı torunuyuz tarihin gelmiş geçmiş en büyük en uzun imparatorluklarından biriyiz 250 yıllık geçmişiniz ile 40-50 yıllık gücünüzün verdiği ego ile kendinizi adam mı sandınız?...
06 Eylül 2016 Salı 17:23
TÜRKİYE İLK DEFA OYUN KURUYOR
 // ARSLAN
Bugüne kadar kabuğunda yaşamış olan Türkiye hep kendisi için belirlenen yerde duruyordu tarihinde ilk defa bağımsız olduğunu gösterdi ve oyun kurucu olduğunu gösterdi..!
...
06 Eylül 2016 Salı 15:01
arslan denen hayvan şimdi eleştirir
 // patates
arslan herşeyi eleştiriyor annemi memnun bıraktı ya övünüp duruyor kendi kendine ......
06 Eylül 2016 Salı 14:50
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler