YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'li General'den itiraf: Darbeciler müttefikimizdir
15 Temmuz darbe girişiminin ardından ABD'den itiraf gibi açıklama geldi. Votel, ABD'nin Türkiye'deki müttefiklerinin tutuklandığını söyledi.
ABD'li General'den itiraf: Darbeciler müttefikimizdir
29 Temmuz 2016 / 06:20 Güncelleme: 29 Temmuz 2016 / 06:52

Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin geleceğinden 'endişeli' olduklarını belirten Votel, "ABD'nin Türk ordusundaki yakın müttefikleri tutuklandı" ifadelerini kullandı.

ABD'li üst düzey General Joseph Votel'den itiraf gibi açıklamalar geldi. General Votel, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin başarısız olmasının ardından ikili ilişkiler adına 'endişeli' olduklarını belirterek, ABD'nin bölgedeki operasyonlarının zayıflayacağını söyledi.

CUNTACILAR YAKIN MÜTTEFİKİMİZ

The Wall Street Journal gazetesinde yer alan habere göre Votel, darbe girişimi sonrası tutuklanan cuntacıların, "ABD ordusunun yakın müttefikleri" olduğunu ifade etti.

ABD'li general, "Birçok Türk liderle ve askeri liderlerle ilişkilerimiz var. Gelecekteki ilişkilerimiz adına endişeleniyorum" yorumunu yaptı.

54.jpg

 // u mustafa
Bu işgal hareketiniz size pahalıya patlayacak.Uyuyan devi uyandırdınız.İlk icraati söyleyeyim.Reis rusyaya gidip gelecek.Türkiye natodan ayrılma kararı alacak.tüm oyunlar bozulacak....
08 Ağustos 2016 18:58
 // Yusuf
Eliniz ayaginiza dolandi diliniz akliniza dolaniyo Bedduaniz da kendize donuyor insallah...
29 Temmuz 2016 17:11
fetönün müttefiklerine verilecek cevap..
 // atiker
abd ve siyonistlere ülkemize karşı işledikleri suçlara karşı verilecek en etkili cevap darbeye bir fiil karışan fetönün azılı 2023 teröristini yağlı urganla asarak çevap verilmeli bunların hedefi cb erdoğan ve hükümet değilmi hedef 2023 hedefleri değilmi yüzlerce defa sebota etmedilermi ettiler en son yaptıkları darbe girişiminin arkasında abd ve müddefikleri yokmu var kendileri itiraf ediyorlar işte bunlara verilecek cevap aynen böyle olmalı 2023 terörist ipte sallanmalı.....
29 Temmuz 2016 Cuma 14:08
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler