YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AB'den Türkiye'ye: Sınırda bekleyen mültecileri alın
AB Komşuluk Politikası ve Genişlemeden Sorumlu Komiseri Johannes Hahn, 2.5 milyon Suriyeliyi barındıran Türkiye’ye mülteci çağrısı yaptı. Hahn, Türkiye’nin Halep'teki gelişmeler üzerine Suriye’den kaçan mültecileri alması gerektiğini belirtti.
AB'den Türkiye'ye: Sınırda bekleyen mültecileri alın
06 Şubat 2016 / 20:00 Güncelleme: 06 Şubat 2016 / 20:11

AB dışişleri bakanları toplantısına katılmak üzere Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da bulunan Avusturyalı siyasetçi açıklamasında, Türkiye’nin Halep'teki gelişmeler üzerine Suriye’den kaçan mültecileri alması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

"SINIR KAPILARI AÇILMALI"

“Bu mültecilerin Türkiye’ye alınması gerekir çünkü Cenevre sözleşmesi hala geçerli. Türkiye, Kilis ve Öncüpınar sınır kapılarını kapadı. Bu, doğru değil. Rus hava saldırısı sırasında 40 bin sivil Suriyeli bu hudut kapılarında Türkiye’ye girebilmek için beklemektedir.

Bu arada Türk Başbakanı Ahmet Davutoğlu Londra’da bu mültecilerin Türkiye’ye alınması için gerekli talimatı vereceğini söyledi. Şimdi bu mültecilerin bir an önce Türkiye’ye alınmasını bekliyoruz.”

Öte yandan, AB Dışilişkiler ve Güvenlik Politikasından Sorumlu Komiseri Federica Mogherini, "Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye sağladığı destek, Ankara’nın sığınma talebinde bulunan insanları koruyup onlara ev sahipliği yapmasını güvence altına almayı amaçlıyor” dedi.

Herşeyin bir vakti var
 // Murtaza
Siz amerika, çöküşünüz muhteşem olacak inşaallah,allah bizimle, hiç şüphemiz yok, elhamdülillah....
06 Şubat 2016 21:46
NE İÇMİŞ BU GÖL İSRAFI NE
 // ANGARALI
BUNLARAMI KALDI BU DÜYA BU ADALETİ TESİS ETME İŞİ ...
06 Şubat 2016 Cumartesi 21:00
siz neden
 // memocan
Sizin kadar iki yüzlü şerefsiz köpekler Siz neden almıyorsunuz.Bizde avrupa sınırlarını açalım serbestçe gitsin bakim...
06 Şubat 2016 19:12
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler