YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AB'den Türkiye'nin restine cevap
AB ile Türkiye arasında tartışmaya dönüşen vize muafiyeti konusunda AB Komisyonu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın anlaşmanın meclisten geçmeyeceği resti karşısında tutum değiştirmeyeceği sinyali verdi.
AB'den Türkiye'nin restine cevap
26 Mayıs 2016 / 07:50 Güncelleme: 26 Mayıs 2016 / 13:04

Türkiye ile AB arasındaki vize muafiyeti tartışmalarında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ifadeleri sonrası AB Komisyonu'ndan da açıklama yapıldı. Komisyon, Erdoğan'ın geri kabul anlaşmasının meclisten geçmeyeceği yönündeki restine karşılık, tutum değiştirmeyeceği sinyali verdi.

AB Komisyonu'ndan bir sözcü Çarşamba günü yaptığı açıklamada, "Geri kabul anlaşması, vize serbestliğinde ön şarttır" dedi. Sözcü, ancak Türkiye'nin şartları tamamlamak için üzerine düşenleri yerine getirmesi durumunda, vize muafiyetinin devreye gireceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Salı günü İstanbul'daki BM İnsani Zirvesi'nde, Türkiye'ye kriter dayatılamayacağını ve vize muafiyeti konusunda AB ile uzlaşılmaması durumunda, geri kabul anlaşmasının parlamentonun onayından geçmeyeceğini söylemişti.

Erdoğan, konuşmasında AB ile mülteci anlaşmasının feshedilebileceği uyarısını yapmıştı.

Avrupa Birliği, 1 Temmuz 2016 itibarı ile yürürlüğe girmesi planlanan vize muafiyetinin bu tarihe yetişemeyeceğini, Türkiye'nin öncelikle gerekli şartları tamamlaması gerektiğini açıklamıştı. Vize muafiyeti konusundaki gecikmenin, terörle mücadele yasasında reforma gitmekten kaçınılması olduğu belirtiliyor.

 

DW TÜRKÇE

 // Gurbetçi
Evet yeter artık bu vize anlaşmazlığı.Onların vizelerine ihtiyacımız yok. Zaten sömürücü avrupa bitti artık. Islam ve Turk devletleri ile samimi bir şekilde birlik oluşturalım onlar bize yeter. Elin gavuru bize hayır getirmez....
26 Mayıs 2016 14:02
ab
 // yavuz
bizde onlara vize muafiyeti konusunda zorluklar koyalım. istemiyoruz abnin kokuşmuş pis düzenini. her türlü pislik kendilerinde var. her türlü adaletsizlik kendilerinde var. tutmuşlar bize özgürlük, adalet, hür basın, cart curt. hadi len. tuvaleti bile türkler götürmüş. sen kimsin ki, bana temizlikten, ahlaktan, edepten bahsedecek. tam tersine gümrük kapılarımızı bile boylarından küçük yapacaksın. eğilerek girecekler, eğilerek çıkacaklar....
26 Mayıs 2016 Perşembe 13:56
lanetolsun vizes
 // muammer bekaroğlu
yeter artık sizin vizeniz lanet olsun,işadamlarına devlet kolaylık yapsın yeter artık bu ülkelerin ülkemiz üzerinde oynadıkları yeter,bunlardeğilmiydi,almanyadan aldığımız tankları terörde kullanamazsınız diyerler bunlar kendilerini ne sanıyorlar,tabiiki tayyip bey dünya 5 den büyüktür deyince feleklerini şaşırdılar.şunu bilsinlerki artık yeter be....
26 Mayıs 2016 Perşembe 11:43
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler