YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AB'den tepki çeken 'Mısır' açıklaması
AB Dışişleri Yüksek temsilcisi Catherine Ashton, Mısır'daki katliama ilişkin yaptığı açıklamada Mısır ordusuna itidal çağrısında bulundu.
AB'den tepki çeken 'Mısır' açıklaması
14 Ağustos 2013 / 14:00 Güncelleme: 14 Ağustos 2013 / 16:46

AB Dışişleri Yüksek temsilcisi Catherine Ashton, Mısır'daki gelişmelere ilişkin bir yazılı açıklama yaparak, "Güvenlik güçlerine itidal, Mısır halkına provokasyondan uzak durmaları çağrısında bulunuyorum" dedi.

Ashton açıklamasında, "Mısır'daki olayları büyük endişe ile takip ediyorum. Şiddet ve karşı koyma önemli politik konuların çözümü için doğru yol değil. Kahire'de ve başka yerlerde hayatlarını kaybedenler için taziye, yaralananlar için de acil şifa dileklerimi sunuyorum. Mısır güvenlik güçlerine itidal ve tüm Mısır halkına da ortamı tırmandırıcı daha fazla provokasyondan uzak durmaları çağrısında bulunuyorum" dedi.

Mısır'ın demokratik geleceğinin diyalog tüm farklılıkların temsil edildiği tam sivil bir hükümete dayandığını belirten Ashton, ilerleme için önemli konuların halihazırda konuşulduğunu ve bunların başında tüm halkı kapsayan ifade, protesto ve siyasal katılım özgürlüğü geldiğini dile getirdi ve tüm tarafların kurallar dahilinde düzeni bozmadan gösteri yapılması ve tahriklere kapılınmaması için gereken sorumluluğu alması gerektiğini kaydetti.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler