YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AB'den Gazze'ye 800 bin avro bağış
AB'den Gazze'ye 800 bin avro bağış
19 Temmuz 2016 18:34
AB, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarından kalan patlayıcı maddelerin temizlenmesi için UNRWA'ya 800 bin avro bağışladı.

Avrupa Birliği'nin (AB), İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarından kalan patlayıcı maddelerin temizlenmesi için Birleşmiş Milletler Mayın Eylem Servisi'ne (UNMAS) 800 bin avro bağışladığı bildirildi.

Avrupa Birliği'nin Kudüs Ofisi medya yetkilisi Şadi Osman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, AB'nin, UNMAS'a 800 bin avro katkı sağladığını belirtti.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarından kalan patlayıcı maddelerin Filistinlilerin hayatları için bir tehdit oluşturduğunu ve imar çalışmalarının önünde engel teşkil ettiğini ifade eden Osman, AB'nin attığı bu adımla insanların hayatlarının güvenceye alınması ve imar çalışmalarının kolaylaştırılması konusunda destek verdiğini kaydetti.

UNRWA 3 BİN PATLAYICIYI İMHA ETTTİ

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA) tarafından mart ayında yapılan yazılı açıklamada, 3 bin patlayıcı maddenin imha edildiği, savaş kalıntıları nedeniyle 16 kişinin yaşamını yitirdiği, 48'i çocuk 97 kişinin de yaralandığı bilgisi verilmişti.

40 EVİN ENKAZINDA PATLAYICI ŞÜPHESİ

Gazze'deki İçişleri Bakanlığına bağlı patlayıcılar birimi, Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerinde 40 evin enkazının altında patlayıcı maddelerin olabileceğini belirtiyor.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler