YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den YPG'ye uyarı: "Yeni bölgeleri ele geçirmeye çalışma"
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kirby: - "Suriyeli Kürtlere ve YPG ile bağlantılı diğer güçlere, karışık durumdan istifade ederek yeni bölgeleri ele geçirmeye çalışmamaları çağrısında bulunduk"
ABD'den YPG'ye uyarı: "Yeni bölgeleri ele geçirmeye çalışma"
14 Şubat 2016 / 09:17 Güncelleme: 14 Şubat 2016 / 09:24

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Halep'in kuzey bölgesinde yaşanan durumdan dolayı endişe duyduklarını belirterek Suriyeli Kürtlere ve YPG ile bağlantılı diğer güçlere, karışık durumdan istifade ederek yeni bölgeleri ele geçirmeye çalışmamaları çağrısında bulunduklarını bildirdi. 

Kirby, yazılı bir açıklama yaparak Türkiye'nin Azez ve çevresinde tehdit oluşturan güçlere karşı mukabelede bulunmasını değerlendirdi. 

Kirby, açıklamasında, "Kuzey Halep bölgesinde yaşanan durumdan dolayı kaygı duymaktayız ve tansiyonu düşürmek için bütün taraflarla çalışıyoruz. Suriyeli Kürtlere ve YPG ile bağlantılı diğer güçlere, karışık durumdan istifade ederek yeni bölgeleri ele geçirmeye çalışmamaları çağrısında bulunduk" ifadesini kullandı. 

Türkiye'nin de sınırları içerisinden top atışları yaptığına dair haberler gördüklerini ve Türkiye'nin bu atışları durdurması için çağrıda bulunduklarını belirten Kirby şunları kaydetti: 

"Türkiye ve YPG, Azez'in güney bölgesindeki koridorunda önemli bir DAEŞ tehlikesini paylaşıyorlar. Bütün taraflara, yatışmayan ortak tehlikeye karşı yoğunlaşmaları ve Münih'te saldırıların durdurulması yönünde alınan karara uymaları çağrısında bulunuyoruz."

 

AA

HAÇLI=MÜSLÜMANLAR SAVAŞIDIR BU UYANIN UYANIN UYANIN HOLLYWOOD İZL
 // DBEKİRLİ ÇÜNGÜŞLÜ MEHMET A.
neocon+evanjelist protestan +rus komınızm+ıngılız emperyalıst anglıkanlar+alman olıgarklar VATİKAN+FUNDEMENTAL sionistler çin budizmi bdpkk cia işbirlikçiler avdetiler lejyonerler zerdüştlüğü olsa ne yazar bize ALLAH C.C. YETER HASBİNALLAHU VER NİĞMEL VEKİL...
14 Şubat 2016 Pazar 11:29
vay be
 // murtaz
pyd, ye oradan komut veriyor....
14 Şubat 2016 10:08
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler