YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den yeni Afrin açıklaması! Yine saçmaladılar
ABD'den yeni Afrin açıklaması! Yine saçmaladılar
23 Ocak 2018 15:40
ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, Afrin operasyonuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Mattis ''Türkiye'nin Suriye'deki operasyonları, DEAŞ'ın yenilmesinin garantiye alınması çabalarından dikkati dağıtıyor'' dedi.

ABD Savunma Bakanı, Türkiye'nin Afrin'e yönelik Zeytin Dalı harekatıyla ilgili DAEŞ'le savaşı sekteye uğrattığı uyarısı yaptı. DAEŞ'in yenilgiye uğratılmasına yönelik uluslararası çabalara odaklanılması gerekirken Afrin operasyonunun dikkati dağıttığını öne süren Mattis, Afrin'de ve Suriye'nin başka yerlerinde insani krizi daha kötüleştirme riski yarattığını da iddia etti. 

'DAEŞ VE KAİDE'YE YARAR'

Sınırları içinde PKK ile mücadele eden Türkiye'nin güvenlik endişelerini ABD'nin anladığını ve paylaştığını söyleyen Pentagon şefi, ancak Afrin'de şiddetin baş göstermesinden DAEŞ ve Kaide'nin faydalanabileceğini savundu:

''Şu an onlara odaklanmadığımız için DAEŞ ve Kaide bu durumdan istifade edebilir.'' 

Mattis, açıklamalarını Endonezya ziyaretinde kendisine eşlik eden gazetecilere yaptı.

Ey coni, geç bu masalları!
 // Ahmet Y.
Sizin bu kurt masallarınıza inanan kimse kalmadı şu dünya da. Tüm dünya artık şunu NET olarak biliyor ki; tüm terör odaklarının ağababası sizsiniz. Daeş te sizin piçiniz, pkk da, pyd de, ypg de, dhkp-c de, Boko Haram da, Eş Şebab ta, el kaide de ve diğer tüm terör odaklarının kurucusu olarak sizsiniz. Tek amacınız var. Dünya da nerede enerji hatları varsa oraları kontrol altında tutmak. Bunun için de amacınız, kendiniz terör örgütü kurup istediğiniz bölge de, masum kanı akıtarak o bölgeyi kontrolünüz altına almak. Tüm bunları dünya da artık bilmeyen kalmadı. Kısaca siz BİR VAMPİRSİNİZ....
23 Ocak 2018 Salı 16:41
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler