YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den Türkiye'ye uçuş yasağı
ABD'den Türkiye'ye uçuş yasağı
30 Haziran 2016 11:29
Amerikan hükümeti, Türkiye’deki askeri ve diplomatik personel yakınlarının kendilerine refakat etmesini daimi olarak yasaklamaya hazırlanıyor.

ABD’li savunma kaynakları, bu kararının Türkiye’deki güvenlik durumu nedeniyle verildiğini ifade etti. Askeri yetkililerin, İncirlik Hava Üssü ve diğer kentlerde görevlendirilecek ABD’li askeri ve sivil personelin “eşlik edilmeden” gitmesini öngören bir düzenleme hazırladığı kaydedildi. B

Bu kararın Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen saldırıdan önce gündeme geldiği aktarıldı. Adının açıklanmasını istemeyen askeri bir yetkili, “Bu değişiklik Türkiye’de güvenlik durumunun kötüleşmeye devam ettiğini yansıtıyor” dedi.
ABD Savunma Bakanlığı tarafından sonuçlandırılması beklenen değişiklik, askeri personelin Türkiye’de görevlendirme süresinin 2 yıldan 1 yıla düşürülmesi, askerlerin beraberinde ailelerini getirmemesi anlamına geliyor. Ancak öngörülen değişiklikten Büyükelçiler ya da güvenlik işbirliği personeli etkilemeyecek.

Halihazırda Türkiye’de 2 bin 200 hizmet görevlisi ve sivil çalışan bulunurken, bunlardan bin 500’ü ise İncirlik Hava Üssü’nde görev yapıyor. Obama hükümeti, Mart ayında ABD’li askeri ve sivil personelin ailelerinin İncirlik Hava Üssü’nden ayrılmaları talimatı verirken, bu talimatın geçici bir süre için verildiği ifade edilmişti. Alınan kararla Türkiye’nin güneyinde bulunan personele refakat eden 650 aile ferdi etkilenirken, İstanbul ve Ankara’da da 100 kadar aile bireyinin kalmasına izin verilmişti.

 

İHA

BU KARARlN ANLAMl: ➷➷➷➷➷➷➷➷
 // Halîme Gözüpek
Amerika, Türkiye' yeni oyunlar, tuzaklar vr entrikalar peşindedir ve bu nedenle de ülkemizdeki personel yakınlarının olası bir harekâtta zarar körmemeleri için korummaya alıyor demekdir.. Uyan milletim, devletim uyan!!!...
30 Haziran 2016 Perşembe 12:56
EN İYİSİ SİZ
 // CEM
Terk edin Türkiyeyi o zaman hiç bir güvenlik sorununuz kalmaz ey ABD liler...
30 Haziran 2016 Perşembe 12:30
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler