YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den Türkiye açıklaması
Beyaz Saray'dan, "Türkiye'nin meşru güvenlik endişelerini biliyor ve ciddiye alıyoruz. NATO müttefiki olarak Türkiye ile birlikte çalışmaya devam ediyoruz." açıklaması yapıldı.
ABD'den Türkiye açıklaması
22 Ocak 2018 / 22:38 Güncelleme: 23 Ocak 2018 / 01:44

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, Türkiye'nin Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili ilk değerlendirmesinde, "Türkiye'nin meşru güvenlik endişelerini biliyor ve ciddiye alıyoruz. Bir NATO müttefiki olarak Türkiye ile çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

Sanders, Beyaz Saray'daki basın brifinginde, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde gerçekleştirdiği harekatla bir açıklama yaptı.

Açıklamasında Sanders, "Suriye'nin kuzeybatısında tüm tarafları DEAŞ'ın mağlup edilmesi amacına odaklanmaya, Suriye'deki çatışmaları azaltmaya ve masum sivilleri korumaya çağırıyoruz. Türkiye'nin meşru güvenlik endişelerini biliyor ve ciddiye alıyoruz. Bir NATO müttefiki olarak Türkiye ile çalışmaya devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

SANDERS'TAN "DEAŞ'LA MÜCADELEYE" VURGU

Sanders, Afrin'de şiddetin artmasının "DEAŞ'ın kalıcı olarak yenilmesi için gösterilen uluslararası çabalarda dikkatleri dağıtabileceği" değerlendirmesinde de bulundu.

DEAŞ ve El Kaide'nin bölgede yeniden canlanmaması için alınacak tedbirlerin önemine işaret eden Sanders, şunları kaydetti:

"Türkiye'yi askeri eylem ve söylemlerini sınırlamaya, operasyonlarının alan ve süresinin sınırlı olduğundan ve ayrıca insani yardımların devam ettiğinden emin olmaya ve sivil kayıplarından kaçınmaya teşvik ediyoruz. Esed'in vahşi rejiminin Afrin'e dönemeyeceğinden emin olmak istiyoruz. Suriye'deki iç savaşın sona ermesi için diplomatik olarak çalışmaya devam edeceğiz."

 // ustura
Türkiye ile 'çalışmaya' mı ? 'çatışmaya' mı devam ediyorsunuz?...
23 Ocak 2018 09:11
 // bascavus
70 yıldır Turkiyeye yapmadık kötülük kalmadı bunlarla çalışılm az kovungitsin alcak namus suz serefsizleri...
23 Ocak 2018 06:51
.
 // Ahmet Y.
İlahi Rasim Duman Kardeşim, gece gece hiç güleceğim yokken beni kahkahaya boğdun ya, Allah'ta seni güldürsün emi :))))))...
23 Ocak 2018 Salı 01:57
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler