YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den skandal! FETÖ okulları bizim
ABD'den skandal! FETÖ okulları bizim
22 Eylül 2016 12:05
Örgüt lideri Fetullah’a kucak açıp, Pensilvanya’da barınmasına izin veren ABD, FETÖ ile mücadele eden Gambiya’da da örgüte kol kanat germiş. FETÖ okullarını kapatma kararı alan Gambiya hükümetine, ABD "O okullar bizim" diyerek nota verdi.

DARBE GİRİŞİMİ İLİŞKİLERİ BOZDU

Gambiya hükümeti, 2014’te Türkiye’dekine benzer bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. Püskürtülen darbenin sorumlusu olarak ABD’yi gösteren hükümet, ABD vatandaşı olan 2 Gambiyalıyı darbeci ilan etti. Bununla yetinmeyip ABD ile hareket eden yapılanmalara izin vermemeye başladı.

ABD AÇIK AÇIK "OKULLAR BİZİM" DEDİ

Türkiye’nin uyarılarıyla FETÖ’ye karşı da önlemler alan Gambiya, ülkedeki Fetullahçıları sınır dışı edip, okullarını kapattı. Ancak bu olaya kadar sessizliğini koruyan ABD, FETÖ ile olan ilişkisini deşifre etme pahasına skandal bir adım attı. Gambiya’ya çok sert bir nota verip “O okullar bizim, kapatamazsınız” dedi. (Güneş)

yorum
 // kısık ses
ey abd bu taşın altındanda senin çıkacağını Reis çoktan gördü ve doğru söyledi.Ben inanıyorumki bu fetoyu kullanarak darbe girişiminin altındada abd ve israil çıkacaktır...
22 Eylül 2016 Perşembe 13:00
 // Rasim DUMAN
Anlasiliyor ki ABD icin "kritik hedef ulke"lerden biri de Gambiya. Orada da bir "ABD Darbesi" yapilir ise, kimse sasirmasin....
22 Eylül 2016 12:14
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler