YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den skandal açıklama
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, BM'nin Gazze için araştırma komisyonu kararını 'tek taraflı' olarak değerlendirdi ve "Uluslararası alanda yalnız kalsak da yine İsrail'i savunacağız" dedi.
ABD'den skandal açıklama
24 Temmuz 2014 / 01:01 Güncelleme: 24 Temmuz 2014 / 01:05

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi’nin, İsrail’in saldırılarında yaşanan insan hakları ve insani hukuk ihlallerini araştırmak için bağımsız uluslararası araştırma komisyonu kurulma kararını “tek taraflı” olarak tanımladı.

Harf’a, günlük basın brifinginde, BM İnsan Hakları Konseyi’nin, İsrail’in saldırılarına ilişkin araştırma komisyonu kurulması kararı da soruldu. ABD’nin niçin böyle bir araştırma komisyonunun oluşturulmasına aleyhte oy kullandığının yöneltilmesi üzerine Harf, şunları söyledi:

“Tek taraflı. İnsan Hakları Konseyi’nin bugünkü özel oturumuna güçlü şekilde karşı çıkıyoruz ve çıkan kararı, Konsey'de önyargılı İsrail karşıtı eylemler serisinin son örneği olarak görüyoruz. Sizin belirttiğiniz gibi, bu tür bir mekanizmanın oluşturulmasının karşısında yer alıyoruz, çünkü bu tek taraflı. Burada kimse Hamas’ın roketlerine bakmıyor. Hiçkimse, İsrail’in dışında burada başka bir şeye bakmayı önermedi, tekrarlıyorum; tek taraflı olduğu için karara karşı çıkıyoruz.”

ABD’nin karara karşı oyu veren tek ülke olduğunu hatırlatılması üzerine ise Harf, Avrupa’da 17 ülkenin de çekimser oy kullandığını kaydetti. Harf, “Daha önce de defalarca tekrarladığımız gibi, şunu açık açık söylüyoruz; uluslararası camiada yalnız kalsak da İsrail’i savunacağız. Bunu bugün gördünüz” dedi.

Savunun savunun
 // Kemal
Ateşinizi burdan götürün, kimse sizi zorlamıyor. Ahirette de İsrailin yanında yer alacaksınız, nakalım o zaman neler diyebileceksiniz mahşerde Allah Tealanın huzurunda......
24 Temmuz 2014 Perşembe 04:10
01:56
 // ABD DE LALE DEVRİ
Batmanıza az kaldı. Şimdilik sefasını ve zevkini çıkarmaya bakın. Zulüm duvarı samandan kerpiçlerdir. Bir suya ve ateşe bakar. Siz Firavun olmaya devam edin. Tam Bağımsız Yeni Türkiye'ye az kaldı. Buna engel olamayacaksınız....
24 Temmuz 2014 01:56
01:48
 // KAFAYA POŞET
Bu kadını görünce neden hep aklıma sabun geliyor?... Aziz mübarek gecesi, tövbe tövbe......
24 Temmuz 2014 01:48
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler