YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD’den sert Twitter açıklaması
ABD, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Bursa mitinginde, "Twiter mwitter hepsinin kökünü kazıyacağız. Dış dünya şöyle der böyle der beni bağlamaz" diye konuşmasından birkaç sonra gelen Twitter yasağına sert tepki gösterdi.
ABD’den sert Twitter açıklaması
21 Mart 2014 / 22:55 Güncelleme: 21 Mart 2014 / 22:56

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Jen Psaki, Washington'da yaptığı gündelik basın toplantısına Türkiye'deki Twitter yasağıyla ilgili ABD'nin kaygılarını ve tepkilerini dile getirdi. "Kendi söylemleriyle model demokrasi oluşturmak istediğini belirten Türkiye kendisiyle çelişiyor" diyen Jen Psaki, Türkiye'de uygulanan yasağın kabul edilemez olduğunu belirtti.

Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Jen PsakiA BD merkezli Twitter'e erişimin yasaklanması konusunda yaptığı açıklamada, "Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye'de ifade özgürlüğünü savunan ve özgürce konuşma hakkına tecavüze yönelik her türlü girişime karşıdır. Türk hükümetine, Twitter'a erişim yasağını kaldırma ve tüm sosyal medya platformlarına özgürce erişim sağlama çağrısı yapıyoruz" diye konuştu. Twitter'a, hükümet tarafından getirilen yasakla ilgili, ABD yönetimi ile herhangi bir görüşme yapıldığına ilişkin bilgisi olmadığını da belirten Psaki, aralarında ABD'nin Ankara Büyükelçisi Frank Ricciardone'nin bulunduğu Amerikalı yetkililerin, Twitter yasağı ile ilgili endişelerini Türk Hükümeti'ne ilettiğini söyledi. Jen Psaki, "Demokratik yönetimler, kendilerine meydan okumaları, kendisi gibi düşünmeyen farklı sesleri kabul etmek zorundadır" diye konuştu.

Psaki, bağımsız kısıtlanmayan medyanın, demokratik, açık toplumlarda, şeffaflık ve hesap verebilirliğin sağlanması için çok önemli bir unsurlar olduğunu da vurguladı.

 

DHA

hadi ordan
 // cantürk
adiler erdoğan seni twiter yapar anlarsınya artık eski tc değil.
...
22 Mart 2014 Cumartesi 06:47
23:58
 // AMAN ÇOK KORKTUK
Eli kanlı katil ABD mi bize tepki göstermiş. Çok korktuk(!) Sizin katliamlarınızın iskeletinden 100 bin tane Beyaz Saray yapılır. Pis katil emperyalistler....
21 Mart 2014 23:58
23:46
 // bi dur
kendisi gibi düşünmeyen farklı
sesleri kabul etmek zorundadır"diyor kendisi kabul etmez ama bütün dünyanın kabul etmesini ister eeee nede olsa dünya devi ya ne yaparsın avrupa birliğini istiyenler bunu kabullenmeli...
21 Mart 2014 23:46
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler