YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den Rusya'yı kızdıracak açıklama: Savaş suçu...
ABD'den Rusya'yı kızdıracak açıklama: Savaş suçu...
07 Ekim 2016 20:50
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Rusya ve Suriye rejiminin neden hastanelere, çocuklara ve kadınlara saldırdığını bütün dünyaya anlatmak zorunda olduğunu ifade ederek, bunların savaş suçuyla soruşturulmak için yeterli olduğunu söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Fransız mevkidaşı Jean-Marc Ayrault ile Washington'daki görüşmesi öncesinde Suriye’deki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kerry, Suriye’de dün de yine hastanelere saldırı düzenlendiğini belirterek, “Rusya ve Suriye rejimi neden hastanelere, çocuklara ve kadınlara saldırdığını bütün dünyaya anlatmak zorundadır.” dedi.

Kerry, “Bunlar savaş suçuyla soruşturulmak için yeterli sebeplerdir. Bu saldırıları gerçekleştirenler yaptıkları bu hareketlerden dolayı sorumlu tutulmalıdır.” diye konuştu.

Suriye’de hastanelere ve sivillere yönelik saldırıların “yanlışlıkla yapılan saldırılar” olarak değerlendirilemeceğini vurgulayan Kerry, bu hedeflerin sivillere korku salmak için kasten seçildiğini kaydetti.

Kerry, Rusya ve rejimin yaptığı saldırılara ve abluka altında  tuttukları bölgelerin ablukadan kurtulması için neler yapılacağına dair Fransa ile görüşme içinde olduklarını söyledi.

Kerry, "21'inci yüzyılda kuşatma altında olan Halep'in bombalanmasıyla ilgili ortaklaşa şekilde en güçlü mesajın nasıl verilmesi gerektiğini ele alacağız." ifadesini kullandı.


AA

 // Mustafa
ABD Rusya ile anlaşarak, Rusya yı Suriye ye sokmadı mı?...
07 Ekim 2016 21:20
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler