YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD Rusya'yı hedef aldı! Türkiye ile aramızı açıyor
Afrin operasyonuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nauert, "Rusya'nın açıklamaları sadece yardımcı olmamakla kalmıyor, aynı zamanda propaganda. İki NATO müttefikinin arasını açmaya çalışıyor." dedi.
ABD Rusya'yı hedef aldı! Türkiye ile aramızı açıyor
24 Ocak 2018 / 01:20 Güncelleme: 24 Ocak 2018 / 05:12

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, "Rusya'nın açıklamaları sadece yardımcı olmamakla kalmıyor, aynı zamanda propaganda. İki NATO müttefikinin arasını açmaya çalışıyor." dedi.

Nauert, günlük basın toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetlerince başlatılan Zeytin Dalı Harekatı ve Rusya'nın açıklamaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Nauert, Rusya'nın "ABD'nin kontrolsüz modern silah sevkiyatlarının Türkiye'yi operasyona ittiği" yönündeki sözlerinin gündeme getirilmesi üzerine, "Rusya'nın açıklamaları sadece yardımcı olmamakla kalmıyor, aynı zamanda propaganda. İki NATO müttefikinin arasını açmaya çalışıyor." ifadesini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun operasyona ilişkin "çok ciddi ve açık" görüşmeler gerçekleştirdiğini kaydeden Nauert, "Çok ciddi kaygılarımız var. Bu süre içerisinde yapılan üç telefon görüşmesi de bunun kanıtıdır." şeklinde konuştu.

Nauert, Afrin'in daha önceden "istikrarlı sayılabilecek" bir bölge olduğunu savunarak "Şu anda istikrarlı olması gibi bir durum söz konusu değil. Çok ciddi kaygılarımız var. Herkesin DEAŞ'a yönelmesi gerekiyor. Hedefimizden DEAŞ'ı alıp Kürtleri koymak çok büyük bir problem." iddiasında bulundu.

Sözcü ayrıca Afrin konusunun Tillerson'ın ajandasının en önemli konularından biri olduğunu belirterek "Türkiye'nin PKK konusundaki endişelerini anlıyoruz. Bu konuda iletişim halindeyiz." dedi.

'DOĞU GUTA'DAKİ SALDIRIDAN ELBETTE RUSYA SORUMLUDUR'

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, "Doğu Guta'daki saldırıyı her kim gerçekleştirmişse gerçekleştirsin, Rusya elbette ki sorumludur." dedi.

Nauert, günlük basın toplantısında ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un Paris'te yaptığı açıklamada, Suriye'de rejim güçleri tarafından Doğu Guta bölgesinde gerçekleştirilen kimyasal silah saldırısından dolayı Rusya'yı sorumlu tutmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"Doğu Guta'da düzenlenen son saldırı Beşşar Esed'in kimyasal saldırılarını devam ettirdiğine dair ciddi bir endişe doğuruyor." ifadesini kullanan Sözcü Nauert, "Doğu Guta'daki saldırıyı her kim gerçekleştirmişse gerçekleştirsin, Rusya elbette ki sorumludur ve sayısız Suriyeli, Rusya'nın Suriye'ye müdahil olması sonrasında kimyasal silahlarla yapılan saldırılar sonucunda hayatını kaybetti." diye konuştu.

Nauert, "Rusya, Suriye'de kimyasal silah kullanımını çözemedi." dedi.

fuat uğur kıskanmasın..da..
 // hursit dilaver
ah canım canım. senle benim aram açılmasın. onları boşver. gel bu yaz da ,çalıştığım otelde kraliçeler gibi ağırlıyayım. sen bu işleri boşver kum deniz, güneş, şişkebabii rakii..güzeldir buralar. bırak sözcülüğü misafirim ol....
24 Ocak 2018 Çarşamba 14:52
ne sanıyor bu abd
 // murad
küçüldükçe küçülüyor şerefsizler...
24 Ocak 2018 Çarşamba 11:32
 // Rasim DUMAN
Bre kahpe, teroristlere 5000 tir, 2000 ucak dolusu silah muhimmat arac ve techizati Ruslar mi verdi ? TURKIYE'de alcakca darbenin bas piyonu F.Gulen zindigini Ruslar mi himaye ediyorlar. Sizin riyakarlik ve dusmanliklarinizi saymakla ve yazmakla bitmez....
24 Ocak 2018 09:19
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler