YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den o iddiaya jet yanıt
ABD'den o iddiaya jet yanıt
30 Aralık 2011 08:08
Latin liderlerin arka arkaya kansere yakalanmasını şüpheli bulan Venezüella lideri Chavez, ABD'yi suçladı, "Güney Amerikalı politikacıların kanser olmasında ABD'nin parmağı olabilir" dedi. ABD'den bu iddiaya yanıt gecikmedi...

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, Güney Amerikalı üst düzey politikacılarda art arda ortaya çıkan kanserlerde ABD'nin parmağı olabileceğini öne sürdü.

Chavez, başkent Karakas'ta yaptığı açıklamada, ABD'nin bu yönde bir teknoloji geliştirmiş olması ihtimalinden söz etti. Chavez, ancak bunun 50 yıl sonra ispatlanabileceğini de belirtti.

Kimseyi suçlamak istemediğini, sadece sesli düşündüğünü ifade eden Chavez, "Ama Latin Amerika'da olanlar çok, ama çok tuhaf" diye konuştu.

57 yaşındaki Chavez yazın ameliyat edilmiş ve kanserli bir tümör alınmıştı. Paraguay Devlet Başkanı Fernando Lugo geçen yıl kanser tedavisi görmüş, Brezilya'da eski Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva kısa süre önce gırtlak kanserine yakalanmış, görevdeki Devlet Başkanı Dilma Rousseff'e 2009 yılında lenf bezi kanseri teşhisi konmuş, son olarak Arjantin Devlet Başkanı Christina Fernandez de Kirchner'in tiroit kanseri olduğu açıklanmıştı.

ABD'DEN JET YANIT

ABD Dışişleri Bakanlığı, Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'in, ABD'nin Latin Amerika liderlerine ''kanser komplosu'' kuruyor olabileceği iddialarına sert tepki gösterdi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland, Chavez'in iddialarının ''menfur ve korkunç'' olduğunu söyledi.

Chavez, Güney Amerikalı üst düzey politikacılarda art arda ortaya çıkan kanserlerde ABD'nin parmağı olabileceğini öne sürmüştü. Venezuela Devlet Başkanı, ABD'nin bu yönde bir teknoloji geliştirmiş olabileceğini iddia etmişti. (AA)

ABD susmalıdır...
 // ibraghim çelikoğlu
Bilmiyor,açıklayamıyorsan,ses etmeden suman gerekir.Biz Büyükelçiliği aradıkta;İspat edebilirmisin?"deyip telefonu kapattı.Bana geriye kalan ,ispat etmek kaldıda,sabır çektik durduk......
30 Aralık 2011 10:49
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler