YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den o fotoğraflara bir yorum daha geldi
ABD'den o fotoğraflara bir yorum daha geldi
22 Ocak 2014 23:51
Beyaz Saray Sözcüsü Carney, Suriye'de Esed rejimi tarafından işlenen savaş suçlarını belgeleyen ve önceki gün AA tarafından kamuoyuna duyurulan fotoğraflardan dehşete düştüklerini belirtti.

Beyaz Saray Sözcüsü Jay Carney, Suriye'de Esed rejimi tarafından işlenen savaş suçlarını belgeleyen ve önceki gün Anadolu Ajansı tarafından kamuoyuna duyurulan fotoğraflardan dehşete düştüklerini belirterek Esed rejiminin eylemlerini kuvvetle kınadıklarını belirtti.

Carney, günlük basın brifinginde Suriye'de savaş suçu belgeleriyle ilgili soru üzerine, "Gün ışığına çıkan bu fotoğraflardan tüm dünya gibi dehşete düştük. Esed rejiminin eylemlerini mümkün olan en kuvvetli ifadelerle kınıyoruz ve rejimi tutuklulara muamele konusunda uluslararası yükümlülüklere uymaya çağırıyoruz" dedi.

Belgelerdeki bilgileri bağımsız olarak teyit edemeseler de fotoğrafların reddedilemeyeceğini ya da görmezden gelinemeyeceğini ifade eden Carney, "(Fotoğraflar) uluslararası insan hukukunun geniş çaplı ve görünüşe bakılırsa sistemik ihlallerini ortaya koyuyor ve rejimin kendi halkına zarar vermede ne kadar ileri gitmeye istekli olduğunu gösteriyor. Çok rahatsız edici fotoğraflar" diye konuştu.

00:00
 // Rasim DUMAN
Kınamışlar...!!! Zahmet buyurmasaydınız, sizin yerinize biz kınardık ; hatta biraz da "kaygılanır",taraflara "sukunet" tavsiye ederdik ! Ey ABD ! Boyle samimiyetsiz beyanlarla, işlenen şenaatlerdeki payından kurtulamazsın !!!...
23 Ocak 2014 00:00
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler