YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den Musul'a 560 asker daha
ABD'den Musul'a 560 asker daha
11 Temmuz 2016 19:54
ABD Savunma Bakanı Carter, Musul operasyonuna destek için Irak'a 560 ek asker gönderileceğini belirtti. Askerlerin Irak ordusuna destek sağlayacağı belirtildi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Savunma Bakanı Ashton Carter, Musul'u kurtarma operasyonuna destek olması amacıyla ülkesinin, Irak'a 560 ilave asker göndereceğini açıkladı.

Irak Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Carter'ın Irak'a düzenlediği ziyaret kapsamında mevkidaşı Halid el-Ubeydi ile başkent Bağdat'ta bir araya geldiği belirtildi.
İki bakanın Musul'u terör örgütü DAEŞ'ten geri alma operasyonunda uluslararası desteği, Kayyara Askeri Hava Üssü'nün ele geçirilmesi ve Irak güçlerinin yüksek teknolojiye sahip silahlarla donatılmasını görüştüğü kaydedildi.

Açıklamada ABD'li Bakan Carter'ın Irak'a 560 ek asker gönderileceği yönündeki sözlerine de yer verilirken, bu askerlerin Musul operasyonunda Irak güçlerine destek sunacağı ifade edildi.
Carter'ın mevkidaşı ile görüşmesinde ayrıca Bağdat'ın merkezindeki Karrada'da meydana gelen ve 292 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan saldırıdan dolayı taziyelerini ilettiği aktarıldı.

ABD Savunma Bakanı Carter'ın Ubeydi'nin ardından Başbakan Haydar el-İbadi ile de bir araya geldiği belirtildi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler