YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den Mısır'a:"Rahatsızlık duyduk"
ABD'den Mısır'a:"Rahatsızlık duyduk"
28 Ekim 2014 00:34
ABD, Mısır’da darbe karşıtı izinsiz gösteride yer aldıkları gerekçesiyle yargılanan 23 kişiye verilen hapis cezasından "rahatsızlık duyduklarını" bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki’ye günlük basın brifinginde Mısır’da darbe karşıtlarına dün verilen hapis cezaları da soruldu.

Psaki, "İzinsiz gösteri organize etmelerinden dolayı 23 Mısırlıya dün verilen sert hapis cezasından şiddetli şekilde rahatsızlık duyuyoruz. Sanıklar, Mısır’ın oldukça sınırlayıcı gösteri yasaları altında 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Onların bir üst mahkemeye başvuracaklarını biliyoruz” diye konuştu.

Mısır yönetiminin gösteri yasasının gözden geçirilmesini bir an önce tamamlaması çağrısında bulunan Psaki, Kahire yönetiminin ayrıca ifade ve örgütlenme özgürlüğünü tamamen sağlayacak yasanın düzeltilmiş versiyonunu da duyurması gerektiğini söyledi.

 

AA

01:42
 // vatandaş
ne oldu dün MISIR da darbe yaptiginda SISI denen ahlaksizin yanında yer aldiniz,bugün yaptıklarındanmi rahatsız oldunuz.yoksa tavşana kaç taziya tut oyunumu?????...
28 Ekim 2014 01:42
01:00
 // Rasim DUMAN
Yahu Misir yonetimi, su isleri biraz daha gizli-kapakli ve de "usturuplu" yapin ! Bakin ABD "agabeyiniz" nasil da "rahatsiz" oluyor ! Cok kizdirirsaniz size bir "uzuntu" ve "ayip oluyor" cakar ki, feleginizi sasirirsiniz ! Yaaa......
28 Ekim 2014 01:00
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler