YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den KCK uyarısı...
İstanbul'daki KCK operasyonu ile ilgili ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nuland açıklama yaptı. Nuland, ''Yargı süreci şeffaf, adil ve zamanında yürütülmeli''
ABD'den KCK uyarısı...
04 Kasım 2011 / 08:28 Güncelleme: 04 Kasım 2011 / 08:30

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland, KCK soruşturması kapsamında İstanbul'da tutuklananlara yönelik yargı sürecinin şeffaf, adil ve zamanında yürütülmesi çağrısında bulundu.

Nuland, dünkü günlük basın brifinginde bir gazetecinin, KCK operasyonu kapsamından içlerinde yayıncı Ragıp Zarakolu'nun da yer aldığı ''Kürt ve Türk entellektüellerin'' tutuklanmasına ilişkin ABD'nin tepkisine yönelik sorusuna bugün yazılı yanıt verdi.

ABD'nin Türkiye ve dünyadaki tüm ülkelerde ifade özgürlüğünün güçlü biçimde savunucusu olduğunu belirten Nuland, şunları kaydetti:

''Mahkemeden önce spesifik konular üzerinde bu aşamada yorum yapmak istemiyoruz. Ancak yargılama sürecinin şeffaf biçimde yürütülmesi ve tüm davalıların zamanında ve adil bir duruşmaya tabi tutulması çağrısında bulunuyoruz''. (AA)

İKİ YÜZLÜ BURNU HERYERE GİREN ABD !
 // BATUHAN
Şu kaba dayılığa bakınız ! Beni dinleyin ey devletçikler! Bana hiç kimse karışamaz ama ben diledimmi herkese karışır ve ne yapacağını buyururum. İşte böyle beyler ! Erken sopa çeken (hortumlayıp madden güçlenince kendince) yol açıyor, erken evlenen de çocuk sahibi oluyor !....
04 Kasım 2011 08:53
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler