YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den kafa karıştıran Bağdadi açıklaması
ABD'den kafa karıştıran Bağdadi açıklaması
15 Haziran 2016 08:05
ABD Savunma Bakanlığı, terör örgütü DAEŞ'in lideri Ebubekir el-Bağdadi'nin öldürüldüğüne ilişkin açıklamaların doğruluğuna dair kanıt bulunmadığını bildirdi.

Bakanlık Sözcüsü Yüzbaşı Jeff Davis, gazetecilere yaptığı  bilgilendirme toplantısında, ABD öncülüğündeki DAEŞ karşıtı koalisyon uçaklarının  Rakka'ya düzenlediği saldırıda Bağdadi'nin öldüğüne ilişkin iddialar hakkındaki  soruları yanıtladı.

Davis, sosyal medyada da bu tür iddialar bulunduğunu hatırlatarak, "Bu  iddiaları destekleyecek herhangi bir bilgi görmedik." dedi.

Daha önce de Bağdadi'nin öldüğüne yönelik iddialar ortaya atıldığını  belirten Davis, "Elimizde bunların bağımsız olarak doğruluğunu gösterecek bir şey  bulunmuyor." diye konuştu.

DAEŞ ile bağlantılı olduğu belirtilen bir haber ajansı, Bağdadi'nin  pazar günü Rakka'ya düzenlenen bir hava saldırısında öldüğünü ileri sürmüştü.  Geçen hafta da Bağdadi'nin koalisyon güçlerinin hava saldırısında yaralandığı  iddiaları ortaya çıkmış, ABD'li yetkililer Bağdadi'nin hala yaşadığını düşündüklerini açıklamıştı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler