YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den IŞİD'e 13 yeni hava saldırısı
ABD'den IŞİD'e 13 yeni hava saldırısı
07 Ekim 2014 16:56
CENTCOM, ABD ordusu ve koalisyon güçlerinin, IŞİD’in Suriye ve Irak’taki hedeflerine yönelik 13 yeni hava saldırısı düzenlediğini duyurdu.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), ABD ordusu ve koalisyon güçlerinin, Suriye ve Irak’ta, terör örgütü IŞİD hedeflerine yönelik 13 yeni hava saldırısı daha düzenlediğini bildirdi.

CENTCOM’un açıklamasına göre; ABD ordusu ve koalisyon güçleri, IŞİD’in Suriye’deki hedeflerine, saldırı, bombardıman, savaş uçakları ve insansız hava araçlarıyla 9 saldırı gerçekleştirirken, ABD ordusu saldırı ve insansız hava araçları kullanarak örgütün Irak’taki hedeflerine 4 saldırı düzenledi.

Açıklamaya göre Suriye’de, Haseke’nin batısındaki 2 hava saldırısında IŞİD’in elindeki aralarında hava gözetleme ve depoların bulunduğu birçok bina hedef alındı. Deyru’z Zor’un kuzeydoğusundaki saldırıda yine örgütün 1 deposu ve el yapımı bombaların yapıldığı tesis vuruldu. Kobani (Ayn el Arap) kentinin güneyindeki 2 saldırıda örgütün 3 silahlı aracı ve 1 ünitesi, kentin güneydoğusundaki saldırıda uçaksavar topçusu taşıyan silahlı araç, kentin güneybatısındaki 2 saldırıda da 1 tank yok edildi. Rabiya’nın güneybatısındaki saldırıda ise örgütün küçük bir grup savaşçısı hedef alandı.

Irak’ta, Sincar’ın kuzeydoğusundaki 4 saldırıda IŞİD’in 4 silahlı aracı imha edilirken IŞİD savaşçısı küçük bir grup da vuruldu.

Suriye ve Irak’taki hava saldırılarına Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri destek verdi.

Açıklamada, uçakların operasyonların ardından bölgelerden güvenli biçimde ayrıldığı kaydedildi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler