YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den ilk soykırım yorumu
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Toner: "Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin normalleşmesini desteklemeye devam ediyoruz."
ABD'den ilk soykırım yorumu
23 Aralık 2011 / 10:17 Güncelleme: 23 Aralık 2011 / 16:03

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, Fransa parlamentosunde kabul edilen ''Ermeni teklifi''yle ilgili, Türkiye ve Ermenistan arasındaki ilişkilerin normalleşmesini desteklemeye devam ettiklerini söyledi.

İLİŞKİLERİN NORMALEŞMESİNİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Toner, günlük basın brifinginde bir gazetecinin, Fransa'da 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarının inkarını suç sayan teklifin kabul edilmesine ilişkin sorusu üzerine, ''Bu konudaki görüşlerimizi daha önce dile getirmiştik ve bu görüşlerimiz değişmedi. Türkiye ve Ermenistan arasındaki ilişkilerin normalleşmesini desteklemeye devam ediyoruz'' dedi.

Bu arada, Amerikalı üst düzey bir diplomat, ABD'nin, iki yakın müttefiki Türkiye ile Fransa arasındaki gerginliğin hızlıca yatışmasını umduğunu söyledi.

Amerikalı diplomat, ''Türkiye ile Fransa'nın iyi ilişkiler içinde olmasını diliyoruz ve aralarındaki ayrılıkları çözüme kavuşturacaklarını umuyoruz'' dedi. (Sabah)
 

bizim anlayabildiğimiz...
 // ibrahim çelikoğlu
Türkiye Ermenistan'dan birşey istemiyor.İstediği hukuk.Azerbeycan topraklarını geri verin kardeşçe yaşıyalım diyor.Ermeni'lerin istediğine?Karabağ Azeri toprakları,Doğuanadolu da sınır çizmişler.Ermenilerin bu istekleri karşısında ABD ne yapıyor??Ermeniler ile anlaşın diyor.Ne yapalım?İsteklerini yerinemi getirelim??
Bu işlere benim aklım yetmedi.Birilerininki yetiyorsa;Çıksın bize açıklasın...Rum ,Yunan yahudi ile işbirliği içinde.Bunlar böyle.Dedikleri...
23 Aralık 2011 16:00
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler