YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den Filistin kararı! Askıya aldık...
ABD Dışişleri Bakanlığı: "ABD, tekrar gözden geçirmek üzere Filistin'e verilecek 65 milyon dolarlık yardımı askıya aldı."
ABD'den Filistin kararı! Askıya aldık...
16 Ocak 2018 / 22:56 Güncelleme: 17 Ocak 2018 / 01:09

ABD Dışişleri Bakanlığı, Filistin'e verilecek 125 milyon dolarlık yardımın 65 milyon dolarlık bölümünü "tekrar gözden geçirmek üzere" askıya aldığını açıkladı.

Bakanlık Sözcüsü Heather Nauert, günlük basın toplantısında konuya ilişkin açıklama yaptı.

Nauert, "ABD, tekrar gözden geçirmek üzere Filistin'e verilecek 65 milyon dolarlık yardımı askıya aldı." ifadesini kullandı.

"ABD OLARAK BAZI DEĞİŞİKLİKLERİN YAPILMASINI BEKLİYORUZ"

Yardımın askıya alındığını ve iptal edilmediğini bildiren Nauert, "ABD olarak bazı değişikliklerin yapılmasını bekliyoruz." dedi. 

Nauert, 65 milyon dolarlık yardımın askıya alındığını ancak 60 milyon dolarlık yardımın ise Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşuna (UNRWA) verileceğini belirtti.

Sözcü Nauert, Donald Trump yönetiminin aldığı bu kararın BM'de yapılan Kudüs oylamasıyla alakalı olmadığını söyledi.

göster allahım, bekletme bizi
 // hursit dilaver
inşallah, dilerim allahtan o yardımlara muhtaç bir amerika görmeden allah canımı almaz.şöyle bir süründüğünü görsem. bir depremle üç beş şehrinin denize gömüldüğünü duysam, şükür secdesi yapacağım. siz de yapın.o filistinliler gibi, hele myanmarlı müslimler gibi sefil vaziyette dolaştıklarını göreyim de öyle terk-i dünya edeyim bari....
17 Ocak 2018 Çarşamba 14:32
 // Niyazi
Filistin'in karşısına, Batı'nın yanına geçip orada sığıntı gibi duran Karun gibi zengin Arap ülkelerinin kabile reisi yöneticileri utansın....
17 Ocak 2018 09:59
 // bascavus
almayın serefsizleri yardımını Reis geldi İMF borcu ödedi milli silahlar yaptık şimdi meydan okuyoruz...
17 Ocak 2018 07:28
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler