YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den Fetullah Gülen için şok anket: "İade edelim mi?"
ABD'de yaşayan Türkler, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iade edilmesi için Beyaz Saray'ın internet sayfasında imza kampanyası başlattı.
ABD'den Fetullah Gülen için şok anket: "İade edelim mi?"
18 Temmuz 2016 / 05:51 Güncelleme: 18 Temmuz 2016 / 11:54

Türkiye'deki başarısız darbe girişiminin ardından FETÖ elebaşı Gülen'in Türkiye'ye iade edilmesi için ABD Başkanı Barack Obama'ya çağrı yapan Türkler, Beyaz Saray'ın internet sayfasında imza kampanyası düzenledi. İmza kampanyasının metninde "Hükümetimizin Fetullah Gülen için güvenli liman olmayı terk etmesini ve kendisini Türkiye'ye teslim etmesini istiyorum" ifadelerine yer verildi.

İmza kampanyasına Beyaz Saray'ın internet sayfasındaki "dilekçe" (petitions) bölümünden "petitions.whitehouse.gov" adresinden ulaşılabiliyor.

Türkiye'deki darbe girişiminin ardından Türkiye, FETÖ elebaşı Gülen'in Türkiye'ye iade edilmesi için gerekli yasal çalışmaları yapacağını, ABD yönetimi de kendilerine resmi başvuru gelmesi halinde bunu değerlendireceklerini açıklamıştı.

 

imza-001.jpg

 // Ayhan horuz
İade edilsin - bak to return...
17 Temmuz 2017 23:04
 // Aslı Fatma Çakır
Bu anketin link ini atarmısınız...
02 Ağustos 2016 17:48
 // Ahmet
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
21 Temmuz 2016 12:16
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler