YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den Esed'le anlaşma sinyali
ABD'den Esed'le anlaşma sinyali
15 Mart 2015 22:50
John Kerry, ülkesinin Suriye krizini bitirmek için "eninde sonunda" Devlet Başkanı Beşar Esed'le müzakere etmek zorunda olduğunu söyledi.

BS televizyonunda yayınlanan bir röportajda konuşan Kerry, "Eninde sonunda müzakere etmek zorundayız. Cenevre çerçevesinde müzakere etmeye her zaman hazırdık diye düşünüyorum" dedi.

Ajansların röportajdan geçtikleri bölümlere göre Kerry, Esed'i müzakere masasına oturtmak için üzerindeki baskının artırılmasının gerekebileceğini de söyledi.

Pazar günü yayınlanan röportajda Kerry, Washington'un savaşı bitirmek için siyasi bir çözük bulmak konusundaki çabaları yeniden canlandırmak için sıkı çalıştığını da söyledi.

Harf: "Kerry onu demek istemedi"

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, ABD’nin Suriye politikasında değişiklik bulunmadığını ve Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed ile doğrudan müzakere etmelerinin söz konusu olmadığını kaydetti.

Harf, “Bakan Kerry, rejim ile masada müzakere edilmiş bir sürece ihtiyacımız olduğuna dair uzun süredir var olan politikamızı tekrar etti. Kerry, doğrudan Esed ile müzakere edeceğimizi söylemedi” ifadesini kullandı.

 

AA

Etiketler: , , , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler