YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den Çözüm Süreci açıklaması
ABD'den Çözüm Süreci açıklaması
10 Mart 2015 11:45
ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass, eşi Holly Hozer'le Diyarbakır'a gitti. Valiliği ziyaret eden ve bazı etkinliklere katılan Bass, burada yaptığı açıklamada süreci değerlendirerek, sürecin bölgenin gelişimine katkı sağlayacağını söyledi.

Diyarbakır'ın, farklılıkları içinde barındıran ve kültürel bakımdan çok zengin bir kent olduğunu dile getiren Bass, "Silahların susması bölgeye ilgi duyan herkesi çekebilir ve turizmi de canlandırabilir. Bütün bunların hepsi barışa ve çatışmasızlığa bağlıdır. Barış sürecinin gelecek için iyi olacağını düşünüyorum. Barış, bölgeye katkı sunacak.

Barış sürecine önem veriyor ve destekliyoruz" diye konuştu. Suriye ve Irak'taki çatışmalardan kaçarak Türkiye'ye sığınan mültecilere işaret eden Bass, Türkiye'nin mültecilere yakın ilgi gösterdiğine vurgu yaptı. Bass, mülteciler konusunda 'yakın işbirliğine' vurgu yaparak ABD'nin Suriye'ye 3 milyar dolarlık yardım yaptığını söyledi.

AmerikA MI...
 // irfan konya
YAHU HER OLAYDAN ÖNCE AMERİKADAN BİRİLERİ ZİYARET DİE GİDİYOR ARDINDAN GEZİ ÇIKIYOR....COHEN GELİR GİDER 17-25 ARALIK ÇIKAR BAKALIM ŞİMDİ NE OLACAK ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.......
10 Mart 2015 Salı 13:39
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler