YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den bir skandal açıklama daha!
ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, "Suriye'de askeri bir operasyon, Suriye'nin istikrarına ve Türkiye'nin sınır güvenliği endişelerine hizmet etmez." dedi.
ABD'den bir skandal açıklama daha!
19 Ocak 2018 / 20:14 Güncelleme: 19 Ocak 2018 / 20:18

ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi: "Suriye'de Askeri bir operasyon, Suriye'nin istikrarına ve Türkiye'nin sınır güvenliği endişelerine hizmet etmez. Sınır Güvenliği Gücü yanlış bir ifadeydi. Bu Suriye'de bir iç güvenlik oluşumudur, Türkiye'ye tehdit değildir"

PENTAGON, PYD/PKK İLE ORTAK "SINIR GÜVENLİĞİ GÜCÜ" OLUŞTURMA ÇABASINI BÖYLE DUYURMUŞTU

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) ve istihbarat teşkilatı CIA'in PYD/PKK'nın Kandil yapılanması ile ortak bir "sınır güvenliği gücü" oluşturma çabasını duyurmuştu.

Haberde, 400 terör örgütü mensubunun bu yönde verilen eğitimi tamamladığı, ilk etapta örgütün işgal ettiği ancak rejim ile sınır hattında yer alan Aynularab (Kobani), Tel Ebyad, Resulayn ve Malikiye'de konuşlanacağı, Afrin'e de sevk edilebileceği bilgileri yer almıştı.

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyonun sözcüsü Albay Ryan Dillon, 14 Ocak'ta AA'nın haberini doğrulamış, SDG ismini kullanan terör örgütü PYD/PKK mensuplarından oluşan ve 30 bin kişiyi bulacak "sınır güvenliği gücü" kuracaklarını açıklamıştı.

Ardından, Pentagon Suriye'de terör örgütü PYD/PKK'nın paravanı SDG’ye kurdurmayı planladıkları "Sınır Güvenliği Gücü"nün "yeni bir ordu" veya "konvansiyonel sınır muhafız gücü" olmadığını iddia etmişti.

Dışişleri Bakanı Rex Tillerson da dünkü açıklamasında, "Türkiye'ye bir açıklama borcumuz var. Bu, tamamen yanlış resmedilmiş ve yanlış tanımlanmış bir durum ve bazı kişiler yanlış konuşmuş. Herhangi bir sınır güvenlik gücü kurmuyoruz." yorumunu yapmıştı.

 // Rasim DUMAN
Kiymetli Omer kardesim, "uckur duskunu" ve "komisyoncu" olanlar var ise, onlar bizim itaatimizin de, dualarimizin da, elbette ki disindadirlar. Bu hususta seninle sonuna kadar hemfikirim. Selam ve dua ile, kiymetli kardesim....
20 Ocak 2018 16:36
 // Ömer
... , belki hepsinin de "kefenleri ile" ve âbdestli olarak gezdiklerini de unutmayalım. diyorsunuz. Sevgili DUMAN, "Hepsinin” dediğin an, bu söylem çok iyiniyetli ve iddialı bir söylem olur. Bir kısmı derseniz, eyvallah... Amenna. 'Belki' der iseniz doğruluk açısından; yarı- yarı anlamına gelir. Komisyoncu ve uçkur düşkünü otel ( sonradan rezidanslarda 1+1 lere kapak atan) hovardalarının bu partiye, daha önemlisi ülkeye (Dini hiç katmıyalım...) ne faydası olabilir. I.melih dedik. Cuhela Şebelekler; Vay hain kripto Feto'cu! Koruma girişte nöbet tutuyor. Ne nöbeti? Yazıcıya sorun. Rakıcı bir muhalefet ve tek tabanca Erdoğan. Allah yardım etsin. Bilhassa anlamak iste...
20 Ocak 2018 14:59
Tâshih ve özür
 // Rasim DUMAN
2 Numarada "...iddiâm..." yazmam gerekirken, sehven "iddâm" yazmışım, düzeltiyor ve özür diliyorum....
20 Ocak 2018 Cumartesi 00:12
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler