YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den bir açıklama daha
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü George Little'dan Uludere haberleri ile ilgili bir açıkalma daha geldi...
ABD'den bir açıklama daha
18 Mayıs 2012 / 20:07 Güncelleme: 18 Mayıs 2012 / 22:55

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü George Little, Türk basınında yer alan, ''Pentagon'un Uludere olaylarıyla ilgili ABD basınında yer alan iddiaların arkasında durduğu''na yönelik yorumlara ilişkin, ''Ben Wall Street Journal'ın haberi veya haberinin içeriği konusunda yorum yapmadım. Türkiye ile terör örgütü PKK dahil bir dizi konuda birlikte çalışıyoruz ve iş birliğimiz devam edecek'' dedi.

Little, Pentagon'da, AA muhabirinin konuyla ilgili sorusu üzerine, Wall Street Journal'ın (WSJ) haberi ve içeriği üzerine yorumda bulunmadığını belirterek, şunları kaydetti:

''Türkiye ile ABD arasındaki önemli müttefiklikten bahsettim. Türk müttefikimizle çok güçlü askeri ilişkilerimiz var. Terör örgütü PKK dahil Türkiye ile bir dizi konuda birlikte çalışıyoruz. PKK ile mücadele çabalarında beraber hareket ediyoruz ve işbirliğimiz devam edecek.

Uzun yıllardır güçlü, sağlam ve çok önemli bir müttefiklik ilişkimiz var. Bunun devamını bekliyoruz.''

Sözcü Little, başka bir soruya karşılık, ''Bu (WSJ'nin haberi) ABD-Türkiye arasındaki bağlara zarar vermeyecektir'' diye konuştu. (AA)

gene,yanibaştanmı???
 // ibrahim çelikoğlu
Subayların öldürülmesinin müsebbibilerinden ses geldi,yankılandı gibi..Rahmetli Bitlis dönemindede bu gibi sözlere kanıt olmuştukta...
Bize kalsa;Vatandaşlık görevi olarak,TSK leri,her ne pahasına olursa olsun bunlara karşı durmalıdır.Bugün alindeki teknoloji doğuda kuş bile uçurtmazken;Subaylar nasıl öldürülüyor.??Akıl mamtık almaz......
19 Mayıs 2012 09:23
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler