YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den Barzani'ye destek telefonu!
ABD'den Barzani'ye destek telefonu!
16 Ocak 2018 16:57
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani'ye "Erbil-Bağdat arasındaki diyalog görüşmelerine destek verdiğini" söyledi.

Başbakan Barzani'nin ofisinden yapılan açıklamada, Tillerson'un telefonla aradığı Barzani'ye Erbil ve Bağdat arasındaki sorunların çözümü için taraflar arasındaki yapıcı görüşmelerin başlamasından memnuniyet duyduğunu ilettiği belirtildi.

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson'un taraflar arasındaki diyalog görüşmelerine destek vermeye hazır olduklarını söylediği kaydedildi.

Açıklamada, IKBY'ye verdiği desteklerden dolayı Tillerson'a teşekkür eden Barzani'nin ise bölgede şiddetin patlak vermesi riskinin olduğunu, bununla mücadele için Erbil-Bağdat-Washington arasında üçlü ortak bir mekanizma çerçevesinde çalışılmasını talep ettiği aktarıldı.

Barzani'nin ayrıca Bağdat ile sorunların çözülmesi için her zaman diyalog ve görüşmelere hazır olduklarını yinelediği belirtildi.

Erbil ve Bağdat arasındaki, havalimanları, sınır kapıları, gümrük, güvenlik ve petrol gibi sorunların çözülmesiyle Irak merkezi hükümetine teslimi konusunda önceki hafta ortak bir heyet kurulmuştu.

suriye operasyonu için bir hamle
 // ali
Suriye'ye odaklanmış Türkiye'nin Irak tarafından dikkatinin ve gücünün kırılması için orayı kaşıyabilirler. nasıl olsa ordakilerin fiyatı ucuz. bas parayı kullan....
17 Ocak 2018 01:22
a
 // Pursak
Mesuuuuudd, mesuud akıllı ol mesud. Hala ders almayıp, hala akıllanmadıysan... git oolum, git marangozluk yap. Senden başkada bi halt olmaz. Sana bu kadar vefa gösteren Türkiye'ye yaptığın vefasızlık vicdanını son nefesine kadar sömürsün, e mi? Aynı Osmanlıya .. eden, ama ömrünün kalanınıda vicdan azabı içinde geçiren Şerif Hüseyin gibi senin de için içini yesin....
16 Ocak 2018 20:12
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler