YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den Bağdat yönetimine tehdit!
Senatör McCain Bağdat yönetimine, "Amerikan silahlarının Peşmerge ve PKK'ya karşı kullanılmaması" uyarısında bulundu.
ABD'den Bağdat yönetimine tehdit!
17 Ekim 2017 / 09:53 Güncelleme: 17 Ekim 2017 / 10:09

ABD Başkanı Donald Trump, Kerkük’te Bağdat yönetimi ile IKBY arasındaki gerginlikte taraf tutmadıklarını söylerken, senatör McCain, Bağdat yönetimine silah tehdidinde bulunarak saldırılara devam edilmesi durumunda “ciddi sonuçların olacağını” söyledi.

PEŞMERGE VE PKK'YI VURMAYIN

ABD’li senatör, “ABD, Irak hükümetine DEAŞ'a karşı savaşsın ve dış tehditlerden kendisini korusun diye teçhizat sağladı ve eğitim verdi. ABD’nin uzun süredir değerli bir partneri olan kendi bölgesel yönetiminin unsurlarına saldırması için değil” dedi.

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon da Irak’ta merkezi Irak yönetimi ile IKBY’ye çağrıda bulunarak aralarındaki gerginliği tırmandırmamalarını söyledi.

şii ler kerküğü sünnilerden aldı. amaç gerçekleşti işte.
 // hursit dilaver
hoşgeldin JOHNSON MEKTUBU..ne güzel bak.45lerden sonra ABD bizim velinimetimizdi,64lerde mektubu yedik.şimdi ırak ta aynı durumda.bereket İRAK SİLAHI İRANDAN ALIR.BİZDEKİ BİRİLERİ IRAK VE İRANIN İDARECİLERİNİ Şİİ OLDUĞUNU BİLMEZLER.hoş.bu andavallılar şii,sünni nedir,onu da bilmezler de türkiye hangisine karşı ise ondan yana olurlar.YANİ ABD,IRAKI KASTEN İRANA DOĞRU İTİYOR. OYUN BÜYÜK.yani İRAN VE TÜRKİYE KAPIŞMASI VE BUNU FİŞEKLİYEN KÜRT KORİDORU.yıllar süren savaş.ama petrol abd, ingilizde olacak.biz savaşa devam.KERKÜK BARZANİDEN TEMZLENDİ DE NE OLDU.ORAYA BEBELERİ KAYNAR SUYA ATAN HAŞDİ ŞABİ GELDİ.türkiye kızmasın diye Şİİ TÜRKMENLERİN DE ONLARLA OLDUĞU SÖYLENMEZ.çünkü sünni kesecekler...
17 Ekim 2017 Salı 15:32
 // bascavus
kardeşlerim işte Türk harp sanayi yüzde 26 dan yüzde 76 ya çıktı onun için Nato benim silahlarını kullanamaz sin diyemedi bır asker olarak harp sanayimizle gurur duydum irakta ve Suriye'de gönüllü savaşmak istiyoruz devletimiz den çağrı bekliyorum...
17 Ekim 2017 12:01
Peh peh peh! İşte coni dostluğu(!)
 // Ahmet Y.
Bugün savunma sanayine önem vermeyip, "nasıl olsa paramız var, her yerden istediğimiz silahı alırız" diyen arap camiasına duyrulur!
Bazen para hiçbirşeydir. İşte şekil (A) da görüldüğü gibi....
17 Ekim 2017 Salı 11:25
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler