YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'den Afrin açıklaması: "Türkiye bizi uyardı"
ABD Savunma Bakanı Mattis, "Türkiye'nin meşru güvenlik endişeleri var. Bu konuda Türkiye açık sözlüydü ve hava saldırısı konusunda bizi uyardılar." dedi.
ABD'den Afrin açıklaması: "Türkiye bizi uyardı"
22 Ocak 2018 / 08:30 Güncelleme: 22 Ocak 2018 / 08:30

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, "Türkiye'nin meşru güvenlik endişeleri var. Bu konuda Türkiye açık sözlüydü ve hava saldırısı konusunda bizi uyardılar.” dedi.

ABD medyasında yer alan haberlere göre Mattis, Güneydoğu Asya’ya giderken uçakta gazetecilere Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde YPG/PKK ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlattığı operasyona ilişkin açıklama yaptı.

Türkiye'nin önemli bir NATO müttefiki olduğunu vurgulayan Mattis, "Türkiye’nin meşru güvenlik endişeleri var.” diye konuştu.

Saldırı öncesinde Türkiye'nin ABD'yi uyardığını kaydeden Mattis, "Türkiye açık sözlüydü. Hava saldırısını yapmadan önce bunu yapacaklarına dair bizi uyardılar.” ifadesini kullandı.

Ayrıca Mattis, TSK'nin Afrin'de düzenlediği operasyon nedeniyle bölgede bulunan ABD askerlerinin risk altında olmadığını belirtti.

 // M kececiler
Yani bizim gibi değil özü sözü bir size çok yabancı gelir bu durus...
22 Ocak 2018 14:01
Saadetçi münafıklar!
 // Ahmet Y.
Ben bu zümrenin, "zeytin dalı" operasyonu başladı başlayalı, kahraman ordumuza bir tane destek mesajına rastlamadım. Devletimize bu konuda destek mesajına rastlamadım. İşleri güçleri habire Başbakanımıza, cumhurbaşkanımıza eğri ağızlarla lağım akıtmaya çalışmaktan öte bir mesajlarına rastlamadım. İşte bu zümre bu kadar milli ve yerli. Bakmayın siz onların buradan ağızlarını açtıklarında fetöcü, kemik yalayıcı vs. diyerek çakmaya çalıştıklarına. Aslında hepsi de suyun altında, fetöcülerle içli dışlı kankidirler. O saadetçilerden burada da yazı yazan var. Zaten o haini burada tanımayan da kalmadı....
22 Ocak 2018 Pazartesi 13:40
 // Cem
Kösele surat...
22 Ocak 2018 13:11
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler