YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD’deki toplantılara FBI da katılmış!
İşbirliğini kanıtlayan bir gerçek daha...FETÖ'nün ABD'de gerçekleştirdiği örgüt toplantılarına FBI yöneticilerinin de iştirak ettiği anlaşıldı.Toplantılara ilişkin bilgiler ise ByLock'tan öğrenildi.
ABD’deki toplantılara FBI da katılmış!
12 Aralık 2017 / 11:22 Güncelleme: 12 Aralık 2017 / 16:37

H.K. isimli kişi, FETÖ'de faaliyet gösterdiği suçlamasıyla gözaltına alındı. Hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçlamasıyla işlem yapılan şüpheli, ByLock kullanıcısı olduğu anlaşılınca tutuklanarak cezaevine gönderildi. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan H.K.'nin ByLock yazışmaları geçtiğimiz günlerde yargılandığı İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Yazışmalarda 'hkuş' kod ismini ve 262305 ID numarasını kullandığı belirlenen şüphelinin 4445 kez ByLock'a girdiği anlaşıldı.

H.K.'nin ByLock yazışmalarında yer alan bir mailde, ABD'de gerçekleştirilen örgütün otel toplantılarının genel olarak iyi geçtiğinin, kapatılan Fatih Üniversitesi'nin firari rektörü Şerif Ali Tekalan'ın bu toplantılara katıldığının, toplantılara FBI'dan üst düzey katılım olduğunun anlatılması dikkat çekti. 

Örgütte "Büyük Bölge Talebe Mesulü" olduğu belirlenen şüpheli, 6 yıl 3 ay hapis cezası ile cezalandırılırken mahkemece hazırlanan gerekçeli kararda örgütsel bağlılığa ilişkin delillerden birisi de bu mesaj oldu.

Öğretmen olduğu belirlenen şüpheli H.K.'nin ByLock yazışmalarının yer aldığı grupta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içerikli mesajların bulunması dikkat çekti.

 

SABAH

FİRAVUNUN PİÇ İ
 // Fatih ER
BAK HELE ŞU TEK CEKETLİ ŞEYTANA FİRAVUNUN GAYRİ MEŞRÜ PİÇİ...
12 Aralık 2017 Salı 13:20
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler