YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'deki en kanlı saldırıyı DAEŞ üstlendi!
Florida'da bir gece kulübüne düzenlenen ve 50 kişinin ölmesine, 53 kişinin de yaralanmasına sebep olan saldırıyı gerçekleştiren saldırganın acil servisi arayarak IŞİD'e bağlılık yemini ettiği ortaya çıktı.
ABD'deki en kanlı saldırıyı DAEŞ üstlendi!
12 Haziran 2016 / 23:33 Güncelleme: 12 Haziran 2016 / 23:34

ABD'nin Florida eyaletinin Orlando kentinde eşcinsellerin gittiği gece kulübüne düzenlenen saldırıda en az 50 kişi öldü, 53 kişi yaralandı.

Saldırgan, polisin müdahalesi sonucunda hayatını kaybetti. Olay üzerine Orlando'da olağanüstü hal ilan edildi.

Saldırganın kimliği 29 yaşındaki Afgan asıllı Amerikan vatandaşı Omar Mateen olarak açıklandı. Saldırganın ABD'de silah eğitimi alan bir kişi olduğu açıklandı.

Saldırının bir terör eylemi olma ihtimali araştırılırken, saldırganın ABD'nin terör listesinde ismi bulunan bir kişi olmadığı bildirildi.

DAEŞ'E BAĞLILIK YEMİNİ ETMİŞ

Öte yandan zanlı Omar Mateen'in saldırı sırasında acil servisi arayarak IŞİD'e bağlılık yemini ettiği ortaya çıktı.

OBAMA'DAN AÇIKLAMA

ABD Başkanı Barack Obama da saldırıya ilişkin açıklama yapmak üzere kameralar karşısına geçti. Obama açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"FBI saldırıyı bir terör saldırısı olarak soruşturmaktadır. her türlü çabanın gösterilmesi için terör bağlantısı varsa ortaya çıkarılması emrini verdim. Bu Amerika'nın herhangi bir yerinde gerçekleşebilirdi. Orlando'nun yanında olacağız.

Güvenlik güçlerimiz her gün hayatlarını tehlikeye atarak bu fedekarlıkları yapıyor. 

Bu tüm Amerika ve eşcinsel toplum için üzücü bir gün. Burada saldırgan insanların dostlarıyla bir araya gelmeyi seçtiği bir gece kulübüne saldırdı. Burası sadce bir gece kulübü değil bir dayanışma merkeziydi.

Bu saldırı kim olursa olsun, etnik kimliği, cinsel tercihi, dini ne olursa olsun terörün tüm halkı hedef aldığını bize göstermiştir.

Bu saldırı ABD tarihindeki en büyük katliam olarak tarihe geçti. Bu olayda bir saldırganın, okulda olsun ya da bir tapınak olsun ya da gece kulübünde olsun buradaki insanları katledebilmek için silah almasının ne kadar kolay olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu konuda engelleyici bir karar almamak hiçbir şey yapmamakla şe değerdir."

YARALILARDAN BAZILARININ DURUMU AĞIR

Saldırıda yaralanarak hastaneye kaldırılan 53 yaralıdan bazılarının durumunun ağır olduğu bildirildi.

Saldırı sırasında gece kulübünde 100'den fazla kişinin bulunduğu bildiriliyor.

Dün, yine Orlando'da, şarkı yarışmasıyla ün kazanan Christina Grimmie, konser sonrası hayranlarına imza dağıtrırken vurularak öldürülmüştü.

Bedeli oluyor ve olacak
 // Rasim DUMAN
Kıymetli kardeşlerim şunu bilsinler ve müsterih olsunlar ki, başımızdaki idarecilerimiz, oynanan oyunu bizden daha teferruatlı olarak görüyor, biliyor ve "gerekeni" de yapıyorlar. Daha önce de yazdım ; TÜRKİYE olan bitenleri oturup film gibi seyretmiyor. Şer İttifakı'na "tam saha pres" uygulanıyor ve canları da "ciddi derecede" yakılıyor. Karşı tarafın, zayiatlarını kamuoyuna açıklamaması "hiçbirşey olmadığı" mânâsına gelmiyor. ...
13 Haziran 2016 Pazartesi 09:02
Maymuncuk-3
 // Rasim DUMAN
ABD sık sık - ve tabiî ki "yanlışlıkla" ( !!! ) - havadan DAEŞ'e silah ve teçhizat atıyor ! TÜRKİYE gerçek DAEŞ hedeflerinin koordinatlarını koalisyona verip "hadi vurun" dediğinde, "efendim elverişsiz hava şartları, yana yattık, çamura battık" mazeretleri...! Benim gibi sade bir vatandaş bile - ve çok şükür ki vatandaşlarımızın çoğu - olup bitenleri gayet net bir şekilde görüyor ve teşhis ediyor ise, bu "Şer İttifakı"nın hâlâ bizi kandırabileceğini düşünmesi çok tuhaf....
13 Haziran 2016 Pazartesi 08:55
Maymuncuk-2
 // Rasim DUMAN
Normal bir savunma yapsa, en az 300.000 kişilik bir kara ordusunu püskürtebilecek kapasiteye sahip MUSUL şehri, bir bakıyorsunuz "tek kurşun atılmadan" sayısı 30.000 bile olmayan DAEŞ'in eline düşüyor/veriliyor ! ABD Liderliğinde 60 ülkenin teşkil ettiği "Uluslararası Koalisyon" her nasıl ise, senelerdir DAEŞ ile başa çıkamıyor ! Suriye'de DAEŞ Rejim ile savaşacağına, Muhalifler ile savaşıyor. DAEŞ yaralıları, İsrail hastanelerinde tedavi ediliyor !...
13 Haziran 2016 Pazartesi 08:47
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler