YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'de yine okul saldırısı
ABD'de yine okul saldırısı
10 Ocak 2013 22:08
ABD'nin California eyaletinde liseye düzenlenen silahlı saldırıda 2 öğrencinin yaralandığı, saldırganın gözaltına alındığı bildirildi.

Los Angeles'ın 190 kilometre kuzeybatısında yer alan Taft kentinin yetkilileri, Taft Union Lisesi'nde yerel saatle sabah 09.00'da silah seslerinin duyulduğunu açıkladı.

Sınıflara saklanan öğrenci ve öğretmenlerin, telefonla durumu bildirmesi üzerine okula çok sayıda güvenlik görevlisinin gönderildiği belirtildi.

Okul binasını kuşatan güvenlik güçleri, saldırganı gözaltına aldı, öğrencileri bina dışına çıkardı. Saldırıda ağır yaralanan öğrenci, helikopterle Bakersfield'deki bir hastaneye gönderildi.  Saldırıyı düzenleyenin okulda eğititim gören bir öğrenci olduğu ileri sürüldü.

AA

23:25
 // Kenan Akkuş
Sistemi yönetemezsen, yapay bir düşman bulamazsan, bu bozuk sistemde, millet birbirine girer. Tıpkı bizdeki gibi değilmi? Üç tarafı denizlerle, dört tarafı düşmanlarla, hatta iç ve dış mihraklar hikayesi sayesinde, sistem ayakta tutulmaya çalışılıyor. Diyelimki Türkiye, arı ve katışıksız bir millet.., o zaman kimin kanı dökülecek, kime haksızlık yapılacak, kime ayrıcalık tanınacak, kime sus denilecek. Yani bozuk sistemler düşmansız yaşayamaz. Ülkemizdeki bir çok sorun bunun yüzünden çözülemiyor ve çözümü engelleniyor. Yoksa Abd gibi, böyle keyfi cinayetler yaşanır. Çünki bozuk sistem bunu gerektiriyor....
10 Ocak 2013 23:25
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler