YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'de terör tehdidi
ABD'de 11 Eylül saldırılarının 10. yıldönümü öncesi alınan terör tehdidinin inandırıcı olduğu ancak doğruluğunun kanıtlanmadığı bildirildi.
ABD'de terör tehdidi
09 Eylül 2011 / 09:50 Güncelleme: 09 Eylül 2011 / 09:52

New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg, New York polis teşkilatının kente yönelik tehdit alınması üzerine güvenlik önlemlerini artırdığını ve ek kuvvet görevlendirdiğini söyledi.

''Tüm ihbarları ciddiye alıyoruz'' diyen Bloomberg, New Yorkluları tetikte olmaları konusunda uyardı ve şüpheli görünen paketler veya araçların polise haber verilmesini istedi. Ancak Bloomberg, New York halkına normal hayatlarına devam etmelerini de tavsiye etti.

ABD'li yetkililer, daha önce El Kaide'nin 11 Eylül'ün yıldönümünde bombalı araçlarla New York veya Washington'a saldırı düzenleyeceği yönünde bilgi edindiklerini açıklamıştı. Saldırıda, köprüler ya da tüneller gibi yerlerin hedef alınacağı düşünülüyordu.

New York polisi, kentte devriyelerin artırılacağını ve bomba arama köpeklerinin sayının çoğaltılacağını belirtti. Polis, köprü ve tünel gibi altyapı tesislerine yoğunlaşılacağını duyurdu.

ABD'li yetkililer, terör tehdidi bilgisinin, mayıs ayında Pakistan'da öldürülen El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in evinde yapılan aramalarda ele geçirilen belgelere dayandığını kaydetti.

Belgelere göre, Bin Ladin, 11 Eylül'ün yıldönümü gibi önemli günlerde ABD'ye karşı yeni terör saldırıları planlıyordu. (Zaman)

ahlaksız hipnozcular...
 // ibrahim çelikoğlu
Bin Ladin 11 eylül hesabı yapmış?Herkezin uyutulması için yeterli bir cümle.Bize göre Bin Ladin Afganistana gönderildi.O sayede Afgan ve Irak işgal edildi.Bundan sonrası;Allah Kerim......
09 Eylül 2011 11:02
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler