YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'de terör alarmı...
ABD'de terör alarmı...
12 Ekim 2011 08:32
Amerika, Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisi'ne yapılacak suikast şokuyla sarsıldı. İran asıllı 2 kişide ele geçirilen suikast planları nedeniyle ABD, vatandaşlarını terör saldırılarına karşı uyardı.

ABD Dışişleri Bakanlığı, İran asıllı 2 kişinin Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisine suikast planının ortaya çıkarılması üzerine, vatandaşlarını terör saldırılarına karşı uyardı.

Yeni bir terör uyarısı yayınlayan ABD Dışişleri Bakanlığı, planın ortaya çıkarılmasının İran'ın terör faaliyetleri konusunda daha saldırgan bir tutum izleyeceğine dair bir işaret olabileceğini belirtti.

Bakanlık, İran tarafından desteklenen saldırıların ABD ve diğer ülkeleri kapsayabileceğini kaydetti.

Açıklamada, "Dışişleri Bakanlığı, İran ile bağlantılı bir suikast planının ortaya çıkarılmasının ardından tüm vatandaşlarını olası Amerikan karşıtı terör saldırılarına karşı uyarmaktadır" denildi.

Dışişleri Bakanlığı, Suudi Büyükelçiye suikast düzenlenmesini içeren İran destekli bu planın, İran hükümetinin bazı ülkelerin diplomatlarına karşı ABD içinde olası saldırıları da kapsayan terörist faaliyetler konusunda daha saldırgan bir tutum takınacağına işaret edebileceği değerlendirmesinde bulundu.

ABD Adalet Bakanlığı, Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçisi'ni ABD topraklarında öldürmeyi planladığı suçlamasıyla biri İran doğumlu Amerikan vatandaşı olan iki kişi hakkında iddianame hazırlanacağını duyurdu.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler