YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'de suç oranında artış
ABD'de suç oranında artış
26 Eylül 2016 22:04
ABD Federal Soruşturma Dairesinin (FBI) 2015 yılında işlenen suçlara ilişkin yayınladığı raporunda, geçen seneye göre ülkede suç olaylarının arttığına dikkat çekildi.

FBI, yerel polis birimlerinden topladığı ve araba hırsızlığı, cinayet, tecavüz, fiziksel saldırı gibi birçok suçun yer aldığı raporunun 2015 yılına ait bilgilerini kamuoyuyla paylaştı. 

Yayınlanan raporda, ABD'de 2015 yılında gerçekleşen cinayetlerin bir önceki yıla oranla yüzde 10 oranında arttığı ortaya çıkarken, ülkedeki genel suç oranının ise yüzde 3.9 arttığı bildirildi.

2015 yılı içerisinde toplam 1 milyon 197 bin 704 suçun yaşandığı belirtilirken, FBI, bu rakamların 2011 ve 2006 yıllarından daha düşük olduğunu kaydetti.

ABD'de suçun en fazla gerçekleştiği bölgenin başkent Washington D.C. olduğu görülürken, ülkede en az suçun gerçekleştiği eyaletlerin Vermont, Maine, Idoho ve Connecticut olduğu belirtildi.

ABD Adalet Bakanı Loretta Lynch, rapora ilişkin yaptığı değerlendirmede, ülkede bazı eyaletlerdesuç oranının azaldığına dikkati çekti. 

"Hala yapacak çok işimiz var." ifadesini kullanan Loretta Lynch, "Bu sene, geçen seneye göre suç oranında bir artış olmasına rağmen, 2015 yılı hala son 20 yıl içerisinde suçun en az işlendiği üçüncü yıldır." dedi. 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler