YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'de silahlı çatışma: 4'ü polis 9 yaralı
ABD'de silahlı çatışma: 4'ü polis 9 yaralı
28 Kasım 2015 02:30
ABD'nin Colorado eyaletindeki Colorado Spring kentinde, aile planlaması merkezi yakınlarında yaşanan silahlı çatışmada yaralı sayısının 9'a çıktığı, bunlardan en az 4'ünün polis olduğu belirtildi.

Polisin yaptığı açıklamada, henüz etkisiz hale getirilemeyen saldırganın uzun namlulu silahla ateş etmeye devam ettiği ve yanında getirdiği bazı maddelerin patlayıcı olabileceği belirtildi.

Saldırganın Planned Parenthood Rocky Mountain aile planlaması merkezinin içinde bulunduğu, merkezin camlarının kurşun geçirmez olduğu için müdahalenin zorlaştığı kaydedildi.

Aile planlaması merkezinin kürtaj karşıtları tarafından daha önce tehdit edildiği de iddia edilirken, saldırganın hedefinin aile planlaması merkezi olup olmadığının henüz netleşmediği ifade edildi. 

İçeride rehine olup olmadığı ya da saldırının nedenine ilişkin bilgi verilmedi. Yaralıların sağlık durumuna ilişkin de açıklama yapılmadı.

Bölgede bulunan alışveriş merkezlerindeki müşterilerin de güvenlik gerekçesiyle dışarıya çıkmalarına izin verilmediği Black Friday (Kara Cuma) indirimli alışveriş günü nedeniyle çok sayıda kişinin çevredeki mağazalarda olduğu öğrenildi.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler