YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'de polis şiddetine karşı tepkiler büyüyor
ABD'de bir haftada iki siyahi Amerikalı'nın polis tarafından öldürülmesinin ardından başlayan gösteriler hızla yayılıyor.
ABD'de polis şiddetine karşı tepkiler büyüyor
09 Temmuz 2016 / 23:36 Güncelleme: 09 Temmuz 2016 / 23:38

ABD'de iki siyahinin polis tarafından öldürülmesinin ardından Dallas'ta yapılan protesto sırasında yaşanan saldırıdan bir gün sonra, birçok farklı şehirde insanlar sokaklara döküldü.

Reuters'ın haberine göre New York, Atlanta, Philadelphia, Phoenix ve San Francisco şehirleri, Dallas'takine benzer gösterilere sahne oldu. 

Protesto yürüyüşleri sırasında herhangi bir yaralı veya gözaltı rapor edilmese de, Phoenix'de polise taş fırlattıkları söylenen kişilere biber gazı sıkıldığı bildirildi.

Bu hafta içinde öldürülen iki siyahiden biri olan Alton Sterling'in hayatını kaybettiği Baton Rouge, Louisiana'da da insanların toplandığı gözlemlendi.

En büyük gösterinin Atlanta'da gerçekleştiği aktarılırken, binlerce kişinin sloganlar atarak yürüdüğü kaydedildi. Onlarca polis aracı protestocu grupla karşı karşıya gelerek yolu kapadı.

Gösteride 10 kişinin gözaltına alındığı duyuruldu. Protestocular, Washington'daki Beyaz Saray önünde toplanarak pankartlar açtı.

Göstericiler 'Adalet yoksa barış yok', 'Irkçı polise hayır' gibi sloganlar attı. Protestolar 'barışçıl' olarak tanımlanırken, Atlanta'da 10 kişi gözaltına alındığı bildirildi.

karışar
 // hacı Oğuz
İnşallah İslam dünyasının başına getirdikleri kendi boyunlarına dolanar...
10 Temmuz 2016 11:06
Tâshih ve özür
 // Rasim DUMAN
Dikkatle takip edelim-2'de "sert tavır" yazmam gerekirken, sehven "ser tavır" yazmışım ; düzeltiyor ve özür diliyorum....
10 Temmuz 2016 Pazar 08:38
Dikkatle takip edelim-3
 // Rasim DUMAN
Testi kırıldıktan sonra da, ABD'de artık normal bir "içtimâî nizâm"dan bahsetmek hâyâl olacaktır. Ülke içinde sulh ve sükûna muhtaç bir devletin de, neler kaybettiğini ve kaybetme ihtimâli olduğunu çoğumuz tâhmin edebilir. Netice olarak, ABD'nin başı, ciddî derecede belâda, durumu düzeltme kaabiliyeti olan insanlar ya hiç yok, veya sesleri çıkmıyor. Binâenaleyh ABD, kendisini bekleyen "kaçınılmaz son"a doğru, hızla gidiyor. "Devletlûlarımız" iyi takip etsinler, orada "ekmek" var....
10 Temmuz 2016 Pazar 08:29
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler