YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'de 'Müslüman Kardeşler' tasarısı kabul edildi
ABD'de, 'Müslüman Kardeşlerin Terör Örgütü Olarak Tanımlanması Yasası 205' başlığıyla hazırlanan tasarı oy çokluğuyla kabul edildi.
ABD'de 'Müslüman Kardeşler' tasarısı kabul edildi
25 Şubat 2016 / 08:24 Güncelleme: 25 Şubat 2016 / 08:25

ABD Temsilciler Meclisi Adalet Komisyonu, "Müslüman Kardeşler’in Terör Örgütü Olarak Tanımlanması Yasası 2015" başlığıyla Cumhuriyetçi bir temsilci tarafından hazırlanan tasarıyı Cumhuriyetçilerin desteği sonucu 10’a karşı 17 oyla kabul etti.

"YETERİNCE ARAŞTIRMA YAPILMADI"

Komisyon üyelerinden John Conyers, görüşmelerde yaptığı konuşmada,Müslüman Kardeşler'in terör örgütü olarak kabul edilmesi için yeterince araştırma yapılmadığını belirtti.

Herhangi bir grubun terör örgütü olarak kabul edilmesinin somut örnekler üzerine kurulması gerektiğini vurgulayan Coyers, bunun ülkede devam eden İslam karşıtlığının bir parçası olduğunu bildirdi.

Conyers, "İslamofobi iyi bir politika aracı olarak kullanılabilir fakat bu bizim ulusal güvenliğimiz için çok da iyi bir yol değil. Böyle bir yasayla uğrayacağımıza ülkede Müslümanlara karşı uygulanan ayrımcılıkla mücadele etmeliyiz" ifadesini kullandı.

Komisyon Başkanı Bob Goodlatte ise Müslüman Kardeşler'in ABD için "büyük bir tehlike ve ulusal güvenliğe tehdit" oluşturduğunu savundu.

SON OLARAK OBAMA'NIN ONAYINA GİDECEK

Yasa tasarısının Adalet Komisyonundan geçmesinden sonra Temsilciler Meclisi Genel Kuruluna gelmesi bekleniyor. Meclisin çoğunluk lideri tasarıyı gündeme alırsa Genel Kurulda tasarı görüşülüp oylanacak.

Tasarı buradan da geçerse Senato’da ele alınacak ve burada da onaylanırsa yasa olarak imzalaması için ABD Başkanı Barack Obama’nın önüne gidecek. Obama'nın tasarıyı veto etme hakkı bulunuyor.

onlara göre
 // Muammer Bekaroğlu
Müslümanlar onlara göre terörist ama kendileri yüzyıldır afrikada terör estirdiler zincileri köle yaptılar kadınlarına tecavüz ettiler yeraltı kaynaklarını kuruttulr şimdi bunlarmı insanlık dersi verecek,afganistan,ırak,suriye libya daha neler buülkenin masumlarının kanlarında boğacak allah sizi...
25 Şubat 2016 Perşembe 16:57
 // isa
Sisiyle eş zamanlı ortak hareket.Maksat uluslararası araneda bu Golantepelerinin işgali ne ayak diyenleri diyecekleri bertaraf etmek etmek...
25 Şubat 2016 10:43
 // Hasan
Çok şey yazacaktım ama değmez. Bu kararı alanları , intikam ve şaşmaz adaletin sahibi olan RABBİM in KAHHAR ismi şerifine havale ediyorum....
25 Şubat 2016 08:34
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler