YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD’de korkunç patlama: 1 ölü
ABD’de korkunç patlama: 1 ölü
05 Mart 2014 13:07
ABD’nin New Jersey eyaletinde kazı yapan işçilerin doğalgaz hattına zarar vermesi sonucu meydana gelen patlamada 1 kişi hayatını kaybederken 7 kişi de yaralandı.

Yetkililer, kaza sonrası yaptığı açıklamada, işçilerin doğalgaz hattını fark etmeyerek zarar vermeleri sonucu patlamanın meydana geldiğini ifade etti. Kaza sonrası enkaz içinde bir ceset bulunduğunu kaydeden polis yetkilileri kazanın meydana geldiği apartmanın yıkıldığını, çevredeki 55 binanın ise zarar gördüğünü kaydetti. Enkaz içinde bulunan cesedin kim olduğu konusunda henüz net bilgi vermeyen yetkililer hayatını kaybeden kişinin apartman sakini olup olmadığının da bilinmediğini ifade etti. Polis yetkilileri ayrıca olay sonrası itfaiye ekiplerinin gelerek yangına hemen müdahalede bulunduğunu belirtti.

Yetkililer, kaza sonrası bölgede yaşayan insanların evlerinden tahliye edildiğini de ifade etti. Bölgede doğalgaz ve elektrik hatlarının kapandığını da belirten yetkililer itfaiye ekiplerinin daha fazla yaralı ya da ölü olabileceği endişesiyle molozlar arasında aramalara devam ettiğini belirtti.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler