YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'de kaybettiği telefon bakın nerede çıktı!
ABD'de kaybettiği telefon bakın nerede çıktı!
15 Ekim 2015 08:40
ABD’li genç kadının barda unuttuğu akıllı telefonu, birkaç hafta sonra 11 bin 324 km ötede, Yemen’de ortaya çıktı.

ABD’li Maura isimli kadın, telefonunu kaybettikten sonra hayatının şokunu yaşadı... Maurd, New York yakınlarındaki sayfiye kasabası Hamptons’ta bulunan bir bardaki eğlencenin ardından evine döndü.

Bir süre sonra cep telefonunu mekânda unuttuğunu anladı. Geri döndüğü barda telefonunu bulamadı. Akıllı telefonunun şifresi yoktu. Soyadı saklı tutulan Maura, “Cep Telefonumu Bul” aplikasyonu sayesinde kayıp telefonunun New York’un Harlem mahallesinde olduğunu gördü. Adrese giden Mauro, yine sonuç alamadı. Kısa süre sonra da sinyal kesildi.

SİLAHLARI GÖRDÜ, FBI’YA KOŞTU

Genç kadın haftalar sonra bulut internet hesabından fotoğraflarını incelerken, akıllı telefonunu kaybettiği tarihten sonra eklenmiş fotoğraflar gördü. Karelerde yerel Arap kıyafetlerinde kişilerin yemek yediği ve gezdikleri yerlere ilişkin ‘anı’lar vardı. Birkaç gün sonra ise hesaba küçük çocukların kama taşıdığı, bir grup savaşçının ellerinde Kalaşnikoflarla poz verdiği fotoğraflar düştü. Endişelenip FBI’a haber veren Maura, fotoğrafların Yemen’de çekilmiş olabileceği yanıtını alınca çok şaşırdı. Maura, telefonun bu kadar kısa sürede Yemen’e nasıl gittiğini öğrenemeyecek. Çünkü bulut hesabına artık fotoğraf yüklenmiyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler